We wsi Wręcza pod Mszczonowem dobiegł końca pierwszy etap budowy ogromnego kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Nosi nazwę Suntago Wodny Świat, można już kupić bilety do niego.

CZYTAJ TEŻ: Londyn tworzy swój Disneyland. Są pierwsze wizualizacje

Największy w Europie park wodny będzie miał trzy strefy: dostępną dla każdego Jamango i dwie strefy, do których wstęp będą miały tylko osoby powyżej 16 roku życia – Relax i Saunarium. Otwarty będzie od 10 do 2 w tygodniu i od 9 do 22 w weekendy i święta.

Ceny biletów zaczynają się od 39 złotych dla dzieci i 59 złotych dla dorosłych (za dwugodzinny pobyt). Ceny całodniowych biletów to minimum 79 zł dla dziecka i 99 zł dla dorosłego. Przewidziane są zniżki, np. dla seniorów – osoby 65+ zapłacą 10 złotych mniej niż „zwykły” dorosły. Podobny rabat przewidziany jest dla niepełnosprawnych i dla kobiet w ciąży. Nastolatkowie między 16 a 18 rokiem życia będą zaś traktowani jak dorośli. Pobyt dzieci do trzeciego roku życia będzie kosztował złotówkę.

W parku wodnym znajdą się 32 zjeżdżalnie, basen z falami, maszyna typu surf-air, umożliwiająca surfowanie pod dachem, a także trzy baseny solankowe, pięć basenów wypełnionych wodą z minerałami i 10 saun o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza. W całym obiekcie ma być utrzymywana stale temperatura 32 stopnie Celsjusza. W sumie w parku będzie aż 18 basenów o różnej powierzchni. Dla uprzyjemnienia pobytu sprowadzono też ponad 740 palm.

Obok parku powstał także duży zespół bungalowów, w których będzie można przenocować, jednak na razie nie można zarezerwować noclegu. Planowana jest też budowa czterogwiazdkowego hotelu.

Największy w Europie zadaszony park wodny położony jest około 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8.