Przedstawiciele organizacji branży turystycznej i Ministerstwa Turystyki Grecji rozmawiali podczas telekonferencji o sposobach wykorzystania 27,5 miliarda euro z unijnego Funduszu Odbudowy przeznaczonych na turystykę – donosi portal Greek Travel Pages. Budżet całego programu dla Grecji to 70 miliardów euro. Samorząd gospodarczy przekazał swoje propozycje, a resort ma w ciągu kilku dni przygotować ostateczny projekt w oparciu o wytyczne Komisji Europejskiej.

CZYTAJ TEŻ: Światowa Organizacja Turystyki wesprze grecką branżę turystyczną

Nacisk położy na pobudzenie zainteresowania inwestycjami, cyfryzację branży, poprawę infrastruktury, zrównoważony rozwój sektora, a także zatrudnienie i edukację. – Już dziś przygotowujemy plany na przyszłość, aby turystyka mogła szybciej się rozwijać. Możemy opracować nowy model rozwoju sektora i uporać się z największymi wyzwaniami – mówi wiceminister turystyki Manos Konsolas. Jego zdaniem są to sezonowość i zbytnia koncentracja turystów w zaledwie kilku regionach kraju oraz małe zróżnicowanie produktu. Z kolei sekretarz generalna ds. polityki turystycznej i rozwoju w Ministerstwie Turystyki Vicky Loizou podkreśla, że nad przyszłością sektora wspólnie muszą pracować zarówno przedsiębiorcy, jak i świat nauki oraz ministerstwo.

W telekonferencji uczestniczyli między innymi przedstawiciele Greckiej Federacji Turystycznej SETE, Greckiej Izby Hotelarskiej, Greckiej Federacji Hotelarskiej, Greckiego Stowarzyszenia Organizatorów Kongresów, Greckiego Stowarzyszenia Biur Podróży i Stowarzyszenia Statków Pasażerskich.

ZOBACZ TAKŻE: W Grecji ruszyły inwestycje turystyczne