W Grecji ruszyły inwestycje turystyczne

Fot. AFP

15 inwestycji toczy się obecnie w Grecji, między innymi na Korfu, Riwierze Ateńskiej czy Peloponezie.

Rząd Grecji już od pewnego czasu zapowiadał uruchomienie dużych projektów inwestycyjnych, teraz toczy się ich już około 15, wynika z informacji przekazanych przez ministra rozwoju Adonisa Georgiadisa w rozmowie ze stacją radiową Skai. Na wywiad powołuje się grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages.

Jeden z nich to Kassiopi na Korfu – hotel z kompleksem sportowym, basenami zewnętrznymi i mariną, gdzie cumować będą jachty. Jego wartość to 120 milionów euro. Minister podkreśla, że na etapie budowy zatrudnienie znajdzie 600 osób, po jej ukończeniu powstanie ponad tysiąc miejsc pracy. Inwestor Kassiopi, NCH Capital, poinformował, że już rozpoczęła się rozbiórka starych budynków i dodał, że po zakończeniu budowy powstanie wioska turystyczna, z której dumni będą nie tylko mieszkańcy Korfu, ale i całej Grecji.

CZYTAJ TEŻ: Światowa Organizacja Turystyki wesprze grecką branżę turystyczną

Kolejna inwestycja prowadzona jest na Riwierze Ateńskiej. To Hellinikon na dawnym lotnisku koło Aten, gdzie również rozpoczęła się rozbiórka 990 starych domów i obiektów. Na oczyszczonym terenie powstanie kompleks hotelowy z kasynem i drapaczami chmur, w których znajdą się biura na wynajem. Budowa ma się zakończyć za 3,5 roku i kosztować 8 miliardów euro.

Minister uczestniczył też w ceremonii rozpoczęcia budowy na wschodnim Peloponezie. Inwestorem Kilady za 400 milionów euro jest firma z rynku nieruchomości Dolphin Capital. To pierwsze przedsięwzięcie o charakterze turystycznym, które otrzymało status strategicznego. Oznacza to, że zostało włączone do strategicznych przepisów inwestycyjnych, a zezwolenie na jego budowę władze wydały w ciągu zaledwie 15 dni. Jak mówi minister Georgiadis, to najszybciej uzyskane w ostatnich latach pozwolenie na budowę.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja – setki milionów euro na projekty turystyczne

Minister wspomniał też o jeszcze jednym projekcie realizowanym na Peloponezie – luksusowym ośrodku Costa Navarino z 99 apartamentami i willami położonymi na dwukilometrowym odcinku wybrzeża. Inwestycja obejmuje również budowę resortu Navarino Waterfront z 200 pokojami, apartamentami i bungalowami oraz Navarino Hills, gdzie znajdą się dwa 18-dołkowe pola golfowe i klub. Jak podkreśla inwestor Temes, całkowita wartość projektu przekroczy 1,2 miliarda euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bułgarzy chcą koalicji w walce o chińskich turystów

Mapa Europy z setką miejsc wartych odwiedzenia to pomysł Bułgarii na pozyskanie turystów z ...

W Rainbow rośnie sprzedaż wakacji

Wielkość przedsprzedaży imprez turystycznych z oferty Lato 2019 wyniosła w biurze podróży Rainbow 156 ...

Samolot uderzony przez ptaka ma prawo się spóźnić

Opóźnienie samolotu wywołane zderzeniem z ptakiem nie jest podstawą do wypłacenia odszkodowania pasażerom – ...

Strajk ostrzegawczy na niemieckich lotniskach

Strajk ostrzegawczy personelu naziemnego na kilku lotniskach w Niemczech doprowadził dziś do odwołania wielu ...

Nowy biznes miliardera – rejsy tylko dla dorosłych

Brytyjski miliarder Richard Branson nie boi się koronawirusa i rozpoczyna nowy biznes – rejsy ...

W Bieszczadach obudziły się niedźwiedzie

Tropy co najmniej kilkunastu niedźwiedzi zauważyli w ostatnich dniach leśnicy w Bieszczadach. Przebudzone z ...