Wicepremier Jarosław Gowin mianował na stanowisko dyrektora departamentu turystyki Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii jego dotychczasowego wicedyrektora Dominika Borka. Borek zastąpił Rafała Szlachtę, który kilka dni temu objął stery Polskiej Organizacji Turystycznej.

CZYTAJ: Rafał Szlachta prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

Nowy dyrektor jest znany w branży turystycznej jako specjalista od prawa turystycznego i nowej ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Brał też udział w pracach nad tarczami dla turystyki i Polskim Bonem Turystycznym. Uczestnik wielu spotkań i konferencji branżowych.

Dominik Borek jest radcą prawnym. Uzyskał dyplom magistra prawa na Uniwersytecie Warszawskim i tytuł doktora na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2013 roku trafił do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Początkowo pracował jako specjalista ds. obsługi prawnej, w czerwcu 2018 roku został wicedyrektorem departamentu turystyki. Wcześniej pracował między innymi w kancelarii adwokackiej, Federacji Konsumentów i Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wykładał także na KUL-u.