Marcin Różycki formalnie podpisał dzisiaj umowę o pracę. Wcześniej wystartował w konkursie ogłoszonym przez POT na stanowisko wiceprezesa.

Od grudnia 2018 r. do kwietnia 2021 r. pełnił funkcję zastępcy prezydenta Kielc. Odpowiadał m.in. za zadania z zakresu turystyki, sportu, edukacji, kultury i zdrowia. W kwietniu tego roku został nagle odwołany przez prezydenta Bogdana Wentę (zastąpił go przedstawicielką Koalicji Obywatelskiej). „Gazeta Wyborcza” sugeruje, że Różycki jest związany ze środowiskiem Porozumienia Jarosława Gowina. A Onet.pl pisze, że „w kuluarach nie brakuje głosów, że niebawem Marcin Różycki zasili szeregi Porozumienia. Dziś jedną z pierwszych osób, która złożyła mu gratulację z okazji objęcia nowej posady, była wicemarszałek woj. świętokrzyskiego Renata Janik, szefowa partii Jarosława Gowina w regionie”.

CZYTAJ TEŻ: Debata. Turystyka musi działać mimo pandemii

On sam jednak podkreśla, że nie należał nigdy do żadnej partii politycznej i nie potrzebuje politycznego poparcia.

Przez pięć lat jego kariera związana była z hotelarstwem – był zastępcą dyrektora kompleksu dwóch hoteli rodziny żony – Bińkowskich w Kielcach.

Jest doktorantem i wykładowcą na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończył studia MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach na kierunku Zarządzanie i marketing oraz Szkoły Biznesu w Kielcach.

– Dla mnie to duże wyzwanie, do nowej pracy podchodzę z wielką pokorą – mówi Różycki, cytowany w komunikacie POT. – Konkurs był bardzo trudny, tym bardziej cieszę się, że komisja doceniła moje doświadczenie zarówno biznesowe, jak i samorządowe. Z pewnością będę je wykorzystywał.

Rada POT oceniła negatywnie jego kandydaturę. Według naszych informacji, przedstawiciele branży turystycznej byli rozczarowani powierzchownością jego wiedzy o turystyce i marketingu turystycznym. Ocena Rady nie jest jednak wiążąca dla prezesa POT.

Kierownictwo POT składa się obecnie z trzech osób: prezesa Rafała Szlachty, wiceprezes Anny Salamończyk-Mochel (zawiaduje oddziałem zamiejscowym powołanym do spraw związanych z bonem turystycznym w Wieliczce) i Różyckiego. Z POT odszedł wiceprezes Arkadiusz Opoń.

ZOBACZ TEŻ: Prezes POT: Bon turystyczny ma przyszłość