Akcja potrwa cały październik, a jej celem jest przedłużenie sezonu letniego. Jej inicjatorami są Ministerstwo Turystyki i Sportu oraz Chorwacka Wspólnota Turystyczna. To kontynuacja zeszłorocznego projektu „Wakacje warte tygodnia”, prowadzonego od 16 do 25 października - informuje resort.

Przez cały miesiąc podróżni krajowi i zagraniczni będą mogli skorzystać ze zniżek na zakwaterowanie, transport, bilety wstępu do atrakcji turystycznych i wycieczki. Resort zachęca do udziału gestorów bazy noclegowej, restauratorów, parki narodowe i krajobrazowe, muzea, galerie, organizatorów aktywnego wypoczynku i wszystkich innych świadczących usługi turystyczne.

Warunkiem udziału jest brak zaległości w opłatach, na przykład podatkach. By przystąpić do akcji, należy się zarejestrować przez specjalnie stworzoną stronę internetową.

Czytaj więcej

Polacy pobili w Chorwacji własny rekord z 2019 roku

Rabaty muszą obejmować oferty, które są w stałej ofercie danego obiektu czy firmy, i które są prezentowane na stronach internetowych lub zewnętrznych portalach, stanowią integralną część katalogów czy innych drukowanych materiałów reklamowych przygotowanych na bieżący sezon.