Pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw Olga Semeniuk jednoznacznie potwierdziła, że Ministerstwo Rozwoju i Technologii nie będzie rekomendowało zamknięcia branży narciarskiej - piszą Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne w komunikacie wydanym po środowym spotkaniu z MRiT, Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Semeniuk przyznała, że przedstawione przez PSNiT argumenty naukowców, dane zespołów badawczych i doświadczenia Szwajcarów i Skandynawów niezbicie wskazują, że nie ma takiej potrzeby - czytamy dalej.

Czytaj więcej

Polskie stacje narciarskie: Nie wyobrażamy sobie zamknięcia stoków

Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharczyk wskazała, że stoki powinny działać w reżimie sanitarnym, który zostanie zaktualizowany ciągu najbliższych tygodni.

PSNiT zobowiązały się do przedstawienia zaktualizowanych regulacji sanitarnych najpóźniej 18 listopada.

W oświadczeniu wydanym po spotkaniu PSNiT podkreśla, że ośrodki narciarskie w Polsce - stoki, koleje i wyciągi - powinny działać bez ograniczeń i limitów osobowych i że ferie zimowe powinny odbyć się w zwyczajowym trybie, zgodnie ze schematem ogłoszonym 13 maja przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.