Polskie Koleje Linowe przygotowały dla narciarzy i snowboardzistów Sezonówkę, czyli wspólny skipass na cały sezon obejmujący trasy narciarskie i koleje linowe w ośrodkach Grupy PKL na Kasprowym Wierchu w Zakopanem, Mosornym Groniu w Zawoi, Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim i Palenicy w Szczawnicy.

- Sezonówka to jednorazowa płatność i wielokrotna możliwość jazdy na trasach w ośrodkach PKL - mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL, cytowany w komunikacie firmy. - Zależy nam, by narciarze mogli wybierać między trasami o różnym stopniu trudności. Zarówno PKL pass, jak i skipass sezonowy dają dostęp do wielu tras narciarskich w ramach jednego karnetu - dodaje.

Czytaj więcej

PKL zbudują kolej gondolową nad zaporą w Solinie

W ośrodku Kasprowy Wierch koleje linowe w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej i trasy narciarskie dostępne są w ramach Sezonówki przez całą zimę, jednak ze względu na ograniczenia przepustowości kolei głównej na Kasprowy Wierch wymagane jest rezerwowanie miejscówki na wybrany dzień i godzinę z dopłatą w wysokości 35 złotych. W przedsprzedaży (do końca listopada) normalny skipass sezonowy kosztuje 850 złotych, a ulgowy 722,50 złotych.

PKL to najstarszy i największy operator kolei i wyciągów górskich, właściciel siedmiu ośrodków w Tatrach i Beskidach: na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu w Zakopanem, na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej w Krynicy Zdroju, na Mosornym Groniu w Zawoi, na Palenicy w Szczawnicy i Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Wkrótce dołączy do nich ośrodek w Solinie.