Szef egipskiego rządu Mustafa Madbouli wydał zgodę na podpisanie umowy między Pogotowiem Ratunkowym a Urzędem ds. Knału Sueskiego na zamówienie sześciu wodnych karetek pogotowia. Jak podaje gazeta „Egypt Independent” w swoim elektronicznym wydaniu, będą one służyły na wybrzeżu zarówno w prowincji Morza Czerwonego, jak i na Synaju Południowym. Mają być wykorzystywane między innym do udzielania pomocy turystom.

By określić potrzeby i obszary, na których jednostki te będą pełniły służbę, powołana została komisja techniczna. W planach jest stworzenie dwóch centrów wodnego pogotowia ratunkowego w części północnej i południowej Hurghady i w takim samym podziale dla Marsa Alam.

Czytaj więcej

Turystyka w Egipcie odbije się przyszłą jesienią

Konsultant ds. nurkowania i ekspert środowiskowy Ayman Taher, potwierdził, że karetki będą miały za zadanie dotrzeć na miejsce wypadku na morzu i zapewnić jeszcze na wodzie pomoc osobom poszkodowanym w czasie nurkowania i, o ile będzie to konieczne, przewieźć je do szpitala. Taher mówi, że centra pomocy będą wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.

Gazeta „Al-Masry Al-Youm”, na którą powołuje się „Egypt Independent”, opublikowała raport z żądaniem pracowników branży nurkowej i prowadzących inną działalność na Morzu Czerwonym stworzenia takich centrów, w których można by udzielać pomocy osobom poszkodowanym. Rocznie do Egiptu na sporty wodne przyjeżdża około 3 milionów turystów.