Rząd Izraela pomaga turystyce szukać pracowników. Stworzył stronę z ogłoszeniami

Resorty turystyki i transportu Izraela stworzyły stronę internetową, na której zamieszczane będą oferty pracy w firmach działających w obu sektorach. To pomysł tamtejszych polityków na pomoc branży, która boryka się z poważnymi brakami kadrowymi.

Publikacja: 11.07.2022 13:20

Rząd Izraela pomaga turystyce szukać pracowników. Stworzył stronę z ogłoszeniami

Foto: Filip Frydrykiewicz

Firmy działające w Izraelu w turystyce i transporcie, ale też w kontroli granicznej i dziedzinach związanych z tymi branżami, mogą publikować oferty pracy na specjalnej stronie internetowej, która właśnie została w tym celu stworzona. Jej pomysłodawcami są ministerstwa turystyki i transportu - podaje brytyjski portal branży turystycznej Travel Weekly.

Czytaj więcej

Izrael znosi wszystkie ograniczenia wjazdowe. Turyści odzyskali swobodę

W anonsie ma pojawić się opis stanowiska, miejsce wykonywania pracy i link do strony internetowej pracodawcy, na której będzie można uzyskać więcej informacji. Projekt wspiera kampania promocyjna, chodzi o to, żeby zachęcić Izraelczyków do podjęcia pracy w jednej z tych branż.

Podobnie jak w innych popularnych krajach turystycznych, także w Izraelu brakuje ludzi do obsługi gości. Wznowienie podróżowania spowodowało ogromne zatory na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie. To negatywnie przekłada się na jakość usług i prowadzi do wzrostu cen - podkreśla Izraelskie Rządowe Biuro ds. Turystyki.

Badanie przeprowadzone przez Ministerstwo Turystyki wśród hotelarzy wykazało, że około 80 firm jest zainteresowanych pomocą przy rekrutowaniu pracowników na różne stanowiska za pośrednictwem wspomnianej strony internetowej. Resort dostał też wiele zapytań od przedsiębiorców turystycznych.

Czytaj więcej

Izrael dopłaci liniom lotniczym do pasażerów przywiezionych nad Morze Czerwone
Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny
Nowe Trendy
Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli