Jak informuje Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki - IGTO Polska, w sobotę 21 maja, zniesiony zostanie wymóg okazywania negatywnego testu PCR lub testu antygenowego przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Izraela.

Czytaj więcej

Izrael łagodzi warunki przylotu i promuje dwa swoje miasta

To samo złagodzenie przepisów dotyczyć będzie podróżnych wjeżdżających do Izraela drogą lądową i morską.

Zniknie również wymóg robienia testu PCR po przylocie do Izraela, a co za tym idzie pasażerowie nie będą proszeni o pozostawanie w izolacji do czasu otrzymania jego wyniku.

Zgodnie z wcześniejszymi regulacjami, do 48 godzin przed wejściem na pokład samolotu lub statku odwiedzający Izrael nadal muszą wypełnić deklarację wjazdową.

- To wiadomość, na którą czekaliśmy od ponad dwóch lat! - mówi cytowana w komunikacie Anna Zohar Żak, dyrektor Izraelskiego Rządowego Centrum Turystki w Warszawie. - Naszym priorytetem było, aby proces wjazdu do Izraela był jak najłatwiejszy, przy jednoczesnym odpowiedzialnym dbaniu o zdrowie i bezpieczeństwie turystów. Mam nadzieję, że wraz z dołączeniem Izraela do innych krajów znoszących wszystkich ograniczenia wjazdowe, branża turystyczna osiągnęła postęp w postpandemicznym świecie.