Burmistrz Wenecji ściga „kretyna”, który skoczył z dachu do kanału

W mediach społecznościowych pojawił się film z nagraniem pokazującym, jak z gzymsu dachu kamienicy w Wenecji do kanału skacze młody mężczyzna. Policja próbuje ustalić, kto to był i go ukarać.

Publikacja: 25.03.2023 09:56

Niebezpieczny skok do kanału zarejestrował ktoś na brzegu i umieścił film na Twitterze

Niebezpieczny skok do kanału zarejestrował ktoś na brzegu i umieścił film na Twitterze

Foto: Twitter

Młody mężczyzna, który miał na sobie tylko bokserki został sfilmowany, jak skacze ze szczytu wysokiego na 15 metrów budynku i ląduje w wodzie na brzuchu. Na krótko przed skokiem słychać, jak obserwujący to ludzie mówią przestraszeni „nie!” i „powiedz mu, żeby nie ryzykował”. Mężczyzna znika na chwilę w wodzie po czym wydostaje się z kanału o własnych siłach, ktoś na brzegu podaje mu ręcznik.

Jak piszą media, miał szczęście, że wyszedł z tego bez szwanku, ponieważ w weneckich kanałach ubyło w ostatnich tygodniach wody w wyniku serii odpływów. Poszukiwaniem nieodpowiedzialnego akrobaty zajęła się policja.

Wyczyn opublikowany w mediach społecznościowych potępił burmistrz Wenecji, Luigi Brugnaro. „Powinniśmy dać tej osobie świadectwo głupoty i dużą liczbę kopów w tyłek” – napisał na Twitterze. „Próbujemy go zidentyfikować i postawić zarzuty jemu i jego towarzyszowi, który nagrał film z kretynem i umieścił w mediach społecznościowych”.

„Ci ludzie nadstawiają karku dla kilku lajków. Nie zważają na niebezpieczeństwo, jakie stwarzają. Co by było, gdyby przepływała tamtędy łódź?”.

To nie pierwszy chuligański wybryk w Wenecji, w 2021 roku opinię publiczną zbulwersowali dwaj mężczyźni, którzy Canal Grande pokonali na nartach wodnych z własnym napędem. Za wchodzenie do wody w kanałach i za niewłaściwe z nich korzystanie, stwarzanie niebezpieczeństwa, grożą surowe kary i wydalenie z miasta.

- To, co się stało to hańba, przede wszystkim zniewaga dla miasta i dla wszystkich wenecjan – ocenił przewodniczący władz regionu Wenecja Euganejska Luca Zaia. - Dosyć tego. Takie czyny muszą być stanowczo karane. Kto chce się tak zachowywać, niech jedzie gdzie indziej.

Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nowe Trendy
Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli