Bhutan chce zwiększyć przychody z turystyki, a zachętą do przyjazdu i wydania tam pieniędzy ma być możliwość kupienia bez podatku złotych monet, pisze amerykański portal branży turystycznej Travel Pulse. Oferta została wprowadzona przy okazji dwóch ważnych świąt – urodzin króla i Nowego Roku.

Oferta nie jest skierowana jednak do wszystkich podróżnych – żeby z niej skorzystać, trzeba wykupić przynajmniej jeden nocleg w hotelu znajdującym się w oficjalnym rejestrze Departamentu Turystyki. Chodzi o to, by turyści zapłacili nie tylko za pokój, ale też podatek turystyczny.

Czytaj więcej

Europa czeka na chińskich turystów. Ci jednak na razie zostają w Azji

Złoto ma być sprzedawane w ograniczonej ilości, co pozwoli utrzymać jego wysoką cenę. Co ciekawe, sklepy nie będą czerpać z handlu zysków, ponieważ celem jest promowanie turystyki. Mówi się, że złota moneta kupiona w sklepie wolnocłowym wkrótce stanie się więcej warta niż faktycznie, ponieważ zyska status kolekcjonerski.

Bhutan jest niewielkim krajem położonym między Tybetem a Indiami i nie ma dostępu do morza. Największą grupą podróżnych są mieszkańcy Indii i właśnie na ich pozyskanie liczy kraj.