Europejską Organizację Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (European Travel Agents’ and Tour Operators’ Associations – ECTAA) powołało do życia w 1961 roku sześć stowarzyszeń branży turystycznej – pisze ECTAA w komunikacie prasowym. Miała ona reprezentować biura podróży i touroperatorów w nowo utworzonej Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej.

Dziś do ECTAA należą 32 stowarzyszenia branżowe, także spoza Europy, zrzeszające w sumie ponad 70 tysięcy firm, które doradzają, sprzedają usługi transportowe, hotelarskie, wycieczki i inne usługi turystyczne, a także produkty łączące wyjazdy i pobyty turystyczne i biznesowe. ECTAA ma duży wpływ na prawodawstwo unijne dotyczące branży turystycznej.

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Niewiadomski ponownie na czele europejskiej branży turystycznej

Przez 60 lat wiele się zmieniło, ale biura podróży i touroperatorzy nadal stanowią główne ogniwo w dystrybucji i promocji turystyki – głosi komunikat.

– Teraz, w większym stopniu niż wcześniej, warto zwrócić się do agenta lub biura podróży po pomoc przy planowaniu wyjazdu, ponieważ trzeba przedrzeć się przez gąszcz skomplikowanych ograniczeń i restrykcji, lub wykupić wyjazd pakietowy, który gwarantuje podróżnym najwyższy poziom ochrony – mówi prezes ECTAA Paweł Niewiadomski, cytowany w komunikacie.

ECTAA planuje uczcić rocznicę wydarzeniami organizowanymi wspólnie z organizacją turystyczną Visit Croatia (Chorwacja ma w tym roku status „preferowanego kierunku” ECTAA). 3 i 4 czerwca w Zagrzebiu odbędzie się kongres ECTAA.

CZYTAJ WIĘCEJ: Europejska branża turystyczna poleca w tym roku Chorwację