Od 1 lipca turyści zagraniczni mogą wypoczywać na Phukecie – turystyka przyjazdowa została tam otwarta w ramach programu „Sandbox”. Zakłada on, że przez pierwsze dwa tygodnie turyści nie mogli wyjeżdżać z wyspy, później zasady zostały nieco poluzowane i od połowy sierpnia po siedmiodniowym pobycie na Phukecie mogą wyjechać także do prowincji Krabi (Railay Beach, Koh Ngai i Koh Phi Phi), Phang-nga (Khao Lak, Koh Yao Noi i Koh Yao Yai) albo Surat Thani (Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao).

Jak mówi dyrektorka przedstawicielstwa Tajlandzkiej Organizacji Turystycznej w Niemczech Patsee Permvongsenee w rozmowie z niemieckim portalem branży turystycznej Touristik Aktuell, od początku lipca na Phuket przyjechało ponad 25 tysięcy gości z zagranicy. Głównie byli to Amerykanie, Brytyjczycy i Izraelczycy, a także Niemcy. Podróżni spędzali w Tajlandii średnio 12 dni.

CZYTAJ TEŻ: Po Phukecie Tajlandia otwiera kolejną wyspę dla zagranicznych turystów

Permvongsenee zapowiada, że od 1 października na przyjezdnych z zagranicy otworzą się kolejne regiony Tajlandii. Mowa o Pattayi i Chaing Mai. Na razie nie wiadomo jednak, jakie warunki trzeba będzie spełnić, by tam pojechać i na jakich zasadach będzie można realizować pobyt.

W ramach wspomnianego programu „Sandbox” na Phuket i inne wyspy wjeżdżać mogą tylko osoby w pełni zaszczepione, dodatkowo przed wylotem muszą wykonać test PCR (nie może być starszy niż 72 godziny), po przylocie kolejne badanie tego typu zostanie wykonane na lotnisku w Tajlandii.