Analiza platformy z biletami lotniczymi, eSky.pl, wskazuje, że zainteresowanie wyrażone liczbą wyszukiwań wzrosło w styczniu tego roku dwukrotnie w stosunku do stycznia 2022 roku. Przełożyło się to na rezerwacje, których liczba wzrosła o 81 procent. To rekordowy skok.

„Po pierwsze Polacy nadal nadrabiają swoje podróżnicze zaległości z ubiegłych lat, a po drugie, obecnie ceny biletów lotniczych są bardzo atrakcyjne” - podaje prawdopodobne przyczyny tego zjawiska eSky.pl.

Czytaj więcej

O'Leary: Sprzedaż biletów bije rekordy, czegoś takiego jeszcze nie widziałem

- Zeszły rok pokazał, że ofert last minute jest coraz mniej, dlatego w tym roku rekomendujemy podróżnikom powrót do planowania wyjazdów z wyprzedzeniem. Jak wynika z naszych danych historycznych, zaplanowanie podróży z dwa lub trzy miesiące wcześniej pozwala zaoszczędzić do 50 procent wartości biletu, a luty jest idealnym momentem, by pochylić się nad planami wyjazdowymi na okres wiosenno-letni – tłumaczy rzecznik prasowy eSky.pl Deniz Rymkiewicz, cytowany w komunikacie firmy.

Najczęściej użytkownicy eSky.pl rezerwowali wyjazdy do Włoch (Rzym, Mediolan, Wenecja, Bari i Neapol), Hiszpanii (Barcelona, Malaga, Alicante) i Portugalii (na wiosnę Porto i Lizbona, na wakacje Algarve).

eSky.pl