Branża turystyczna ma zarówno obowiązek, jak i możliwość ochrony zasobów, od których jest zależna, w tym środowiska naturalnego, dzikiej przyrody i dziedzictwa kulturowego, które mocno wpływają na doświadczenia z podróży.
- Sprostanie wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi, budowa bardziej odpornego sektora oraz przywracanie i rewitalizacja zasobów miejsc docelowych powinny być priorytetem i odpowiedzialnością wszystkich interesariuszy branży turystycznej - mówi Luís Araújo, prezes ETC, cytowany w informacji prasowej.
- Dzięki temu kompleksowemu planowi ETC nie tylko dąży do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w swojej działalności, ale także umożliwia swoim członkom podejmowanie odważnych działań na rzecz klimatu i inspirowanie branży do podejmowania znaczących inicjatyw - dodaje.
Czytaj więcej
Niemieckie Ministerstwo Gospodarki chce zintensyfikować dialog z branżą turystyczną, dlatego powołuje „Narodową platformę przyszłości turystyki”. Eksperci z całego kraju będą dyskutować, jak branża może stać się bardziej przyjazna środowisku, bardziej cyfrowa, i jak pozyskiwać dla niej pracowników.
Plan działań został przedstawiony na 105. Zgromadzeniu Ogólnym ETC w Tallinie, którego gospodarzem była Visit Estonia. W tym roku Tallinn otrzymał tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy dzięki zaangażowaniu w bioróżnorodność, zrównoważone zarządzanie oraz innowacje klimatyczne i ekologiczne.