Polacy co roku tłumnie wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, by zakosztować nieco egzotyki, zmienić otoczenie i oderwać się od problemów dnia codziennego. Tego typu podróże, szczególnie teraz, są obarczone większym ryzykiem i należy odpowiednio przygotować się do opuszczenia granic Polski. Jednym z niezwykle ważnych elementów jest zadbanie o dobrze skonstruowaną polisę turystyczną. Z tego tekstu dowiesz się, gdzie kupić tego typu ubezpieczenie oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Obecnie najlepszym miejscem do zakupu ubezpieczenia turystycznego jest Internet. Nie musisz wychodzić z domu, a do tego masz szybki dostęp do ofert setek towarzystw. Jeśli przeraża Cię natłok firm i możliwości najlepiej będzie, jak skorzystasz z jednej z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeniowych. Wystarczy tylko, że określisz najważniejsze parametry polisy, by po chwili mieć przed oczami całą listę ofert dopasowanych specjalnie do Twoich wymagań. Pamiętaj też, że wielu ubezpieczycieli stosuje atrakcyjne rabaty dla klientów, którzy zdecydowali się na zakup przez Internet. Najlepsze podróżne ubezpieczenie porównasz na https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/

Z czego powinno składać się dobre ubezpieczenie turystyczne?

OC – nigdy nie wiesz, co może Ci się przytrafić i czy nie spowodujesz zdarzenia, w którym ucierpią osoby trzecie. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Jeśli w wyniku Twoich działań szkodę poniosą inne osoby, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i wypłaci stosowne zadośćuczynienia.

Pokrycie kosztów leczenia – szczególnie ważne w dzisiejszej sytuacji. Jeśli podczas urlopu będziesz wymagać opieki medycznej, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty zagranicznego leczenia. Pamiętaj, żeby sprawdzić zakres ochrony, jaką gwarantuje Ci ubezpieczyciel i jak podchodzi do tematu koronawirusa. Wszelkie informacje znajdziesz w OWU.

NNW – wypadki chodzą po ludziach i może być tak, że staniesz się ofiarą takiego zdarzenia. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku Twój stan zdrowia się pogorszy, będziesz mógł liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Otrzymasz stosowne środki finansowe na leczenie lub rehabilitację. W przypadku śmierci pieniądze trafią do Twojej rodziny.

Utrata lub kradzież bagażu – lotniska to miejsca, w których bardzo łatwo o zgubienie lub kradzież bagażu. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje koszt zakupów, których musiałeś dokonać, by móc przetrwać urlop z dala od kraju. Pamiętaj tylko o tym, by zatrzymać rachunki ze sklepów jako formę dowodu. Zobacz, gdzie nie polecisz z powodu koronawirusa.

Koszty rezygnacji z podróży – obecna sytuacja związana z koronawirusem sprawia, że niemal wszystkie zagraniczne loty stają pod znakiem zapytania. Może więc okazać się, że wykupiona przez Ciebie wycieczka nie może dojść do skutku. Bywa też tak, że to Ty jesteś zmuszony z rezygnacji z podróży z niezależnych od siebie przyczyn. Co w takiej sytuacji? Ubezpieczyciel zwróci Ci część poniesionych kosztów pod warunkiem, że rezygnacja nie jest wynikiem Twojego celowego działania lub rażącego niedbalstwa. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ranking-ubezpieczen-kosztow-rezygnacji-z-podrozy

Chcesz dodatkowego zabezpieczenia? Wyrób kartę EKUZ

Karta EKUZ to dokument, który uprawnia Cię do korzystania z podstawowej opieki medycznej na takich samych zasadach co obywatele kraju, w którym aktualnie się znajdujesz. Karta działa na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Dołączenie do programu jest bezpłatne, a wyrobienie dokumentu trwa tylko chwilę. Więcej dowiesz się na stronie: https://ekuz.com.pl/

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie turystyczne gwarantuje niezbędną ochronę na wypadek niebezpiecznych zdarzeń, chorób lub szkód materialnych, które mogą Cię spotkać na wakacjach. Pamiętaj, tylko by przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzić OWU i zapoznać się z zapisami dotyczącymi koronawirusa. Uchroni Cię to przed wysokimi kosztami leczenia oraz pozostaniem bez pomocy w sytuacji kryzysowej.

Materiał Promocyjny