Od tamtej pory pod gospodarskim okiem Jana Jerzego Haffnera, Sopot się rozwijał, powstawały nowoczesne obiekty kąpielowe, parki, infrastruktura drogowa. Wiara w zbawienny wpływ morskich kąpieli na zdrowie stawała się coraz powszechniejsza, więc kuracjuszy przybywało. Lata mijały, rybacka osada przekształciła się w uzdrowisko, a z czasem w znany w całej Europie renomowany kurort, który zyskał miano Riwiery Północy.

Mat. Partnera

200 lat później miasto z dumą kontynuuje kurortowe tradycje. Piękne piaszczyste plaże, najdłuższe drewniane molo w Europie czy słynny Monciak wciąż przyciągają turystów i kuracjuszy. Dzisiejszy Sopot ma dużo do zaoferowania również poza sezonem turystycznym. O każdej porze roku jest wymarzonym miejscem spacerów i rekreacji na świeżym powietrzu.

Mat. Partnera

Uzdrowisko znajduje się też w czołówce najbardziej zielonych miast w Polsce. Sopot to także lider rankingu miast z najczystszym powietrzem – a to najlepsza rekomendacja dla amatorów aktywnego i zdrowego stylu życia. Każdy, kto ceni kameralne wydarzenia kulturalne, nadmorskie spacery i chce poznać zdrowotną moc tutejszej solanki, powinien koniecznie odwiedzić Sopot.

Zapraszamy wszystkich do odkrywania uroków kurortu z 200-letnią tradycją.

Więcej na: www.visit.sopot.pl

fot. Krzysztof Mystkowski

fot. Krzysztof Mystkowski

Mat. Partnera

Materiał Promocyjny