Jak podaje rzeczniczka MSiT Anna Ulman, dodatkowy nabór ogłoszono, bo zostało trochę nierozdzielnych pieniędzy z zeszłorocznego konkursu. – To nie jest olbrzymia pula. Raptem pół miliona złotych. Dlatego konkurs nie trwa długo, zgłoszenia można składać do 25 sierpnia – opisuje. Wyniki będą ogłoszone 15 września. – Oczywiście na przełomie listopada odbędzie się też normalny, coroczny nabór – dodaje.

W konkursie można składać wnioski o dofinansowanie wizyt studyjnych po Polsce w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Nabór przeznaczony jest dla organizacji pozarządowych i organizacji pożytku publicznego, które działają w sferze turystyki minimum dwa lata. Dofinansowanie sięga 75 procent kosztów.

Wizyta studyjna, objęta dotacją, powinna odbyć się między wrześniem a grudniem tego roku i objąć: co najmniej jeden nocleg, zwiedzanie minimum trzech obiektów i spotkanie z ich właścicielem lub zarządcą, a także warsztat (zorganizowany wspólnie przez jednostkę samorządu terytorialnego i partnera prywatnego).

Z wyjazdów skorzystać mogą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, a także inne osoby wdrażające lub planujące wdrożenia projektów partnerstwa publiczno-prywatnego związanych z turystyką.