Dubaj zaprasza na zimową wycieczkę

PROMOCJA PARTNERA: Wyścigi wielbłądów, piknik w parku a może lot balonem nad miastem? Dubaj przekonuje, że także jesienią i zimą ma turystom wiele do zaoferowania

Publikacja: 26.10.2017 09:04

Dubaj zaprasza na zimową wycieczkę

Foto: materiały prasowe

Lot balonem nad miastem

Jesień i zima to doskonały czas na poznanie Dubaju z innej perspektywy. Takie możliwości daje lot balonem. Skorzystanie z tej atrakcji pozwoli w niespiesznym tempie obejrzeć z lotu ptaka zarówno samo miasto, jak i otaczające je pustynne wydmy.

Dzień w żeglarskim stylu

Stary Dubaj to część miasta obejmująca tereny przy brzegach zatoki Dubai Creek. To najbardziej klimatyczna dzielnica, w której poczuć można smak dawnych emiratów. Tu uwagę przyciągają kręte uliczki, przytulne kawiarnie z tradycyjnym jedzeniem podanym w nowoczesny sposób czy zakupy w małych sklepikach kuszących kolorami i arabskim charakterem. Można skorzystać z przejażdżki wodnej po Zatoce Dubai Creek. Jeśli chcesz poczuć prawdziwe emocje żeglowania, wynajmij jacht i spędź dzień z przyjaciółmi, korzystając z uroków słońca i grillowania.

Piknik w parku

Zima w Dubaju sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W mieście znajduje się wiele zielonych enklaw – takich jak park Safa czy Zabeel Park. Można w nich spędzić czas z przyjaciółmi, np. organizując piknik. Jeśli chcesz spróbować tradycyjnych, lokalnych przysmaków, odwiedź Ripe Market, gdzie prócz jedzenia znajdziesz także stoiska z przedmiotami wykonanymi przez lokalnych rzemieślników.

Wyścigi wielbłądów

Nie ma nic bardziej związanego z pustynią niż wielbłądy. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który stale nawiązuje do swoich tradycji i kultury związanej z pustynią Ar-Rub al-Chali. Szczególną atrakcją są wyścigi wielbłądów przyciągające uwagę zarówno mieszkańców, jak i turystów. Warto wstać przed świtem, aby wraz z początkiem dnia obejrzeć te spektakularne zawody. Po rywalizacji można wykonać zdjęcia z wielbłądami i przekąsić coś w specjalnej strefie gastronomicznej.

Cudowny Ogród

To kolejna atrakcja w Dubaju położona na świeżym powietrzu. Autorzy dokonali właściwie cudu – w sąsiedztwie pustyni stworzyli ogród wypełniony 100 milionami kwiatów uformowanych w niezwykłe kształty. Znajdziesz tutaj kwiatowego pawia, domy, a nawet samolot stworzony z kwitnących roślin. Dodatkową atrakcją są kwitnące tęczą barw parasole czy ogromne pergole w kształcie serc. Cudowny Ogród jest także rekordzistą Guinnessa – pierwsze miejsce zdobył za oryginalnej wielkości Airbusa wykonanego w całości z kwiatów.

Ogród Świateł

Dubai Garden Glow to atrakcja przeznaczona dla osób preferujących nocny tryb życia. Tutaj wszystko rozpoczyna się po zachodzie słońca, kiedy to włączona zostaje nieskończona niemal liczba świetlnych atrakcji. Ten rozżarzony blaskiem świateł park rozrywki ozdobiony jest dziełami artystów z całego świata. Podziwiać można tutaj świecący staw meduz, galaktykę czy las pełen grzybów. Nocnemu życiu sprzyjają różnorodne restauracje, dzięki którym ten fascynujący świat staje się jeszcze bardziej przyjazny dla odwiedzających.

Kina plenerowe

Przyjemne, chłodne, zimowe noce w Dubaju można spędzać także w kinie plenerowym. Delikatny powiew i świetliste niebo stają się wspaniałym tłem dla wieczorów filmowych. Zaletą tego typu rozrywki jest możliwość skorzystania w czasie seansu z oferty najmodniejszych restauracji.

Skoki ze spadochronem

Dla osób poszukujących adrenaliny Dubaj także oferuje niezapomniane atrakcje. Podczas łagodnej zimy klub spadochronowy oferuje możliwość skoków nad pustynnymi wydmami, wieżowcami lub Mariną Dubaju. Skaczesz pierwszy raz? Pomoże Ci w tym doświadczony instruktor. Niezapomniane wrażenia ze skoku możesz upamiętnić na filmie. Dla skoczków, którzy chcą na dłużej związać się z tym sportem, instruktorzy zorganizują kursy spadochronowe.

Parki wodne

Dubaj to miejsce, gdzie nie brakuje rozrywek wodnych. Podczas chłodniejszych, zimowych miesięcy są one atrakcyjne dla całych rodzin. Zróżnicowana oferta przeznaczona jest dla szerokiej gamy klientów. Najbardziej znane rodzinne parki wodne to Wild Wadi, Adventure i Legoland. Jeśli oczekujesz czegoś bardziej efektownego i wymagającego pod względem fizycznym, skorzystaj z oferty Aqua Fun. 74 różnorodne zatoki i konstrukcje gwarantują emocje i wyzwania dla osób w każdym wieku.

Zimowe festiwale

Dubaj to także miejsce festiwali i międzynarodowych imprez sportowych. W najbliższym czasie – już w listopadzie – miłośnicy muzyki będą mieli możliwość uczestniczyć w koncercie światowej sławy gwiazdy pop Eda Sheerana, który wystąpi w Dubai Media City. Wart zobaczenia jest także WASLA Festival, na którym prezentują się lokalne talenty. Zimą Dubaj gości uczestników i zwolenników Desert Warrior Challane i Spartan Race to Tough Mudder – ekstremalnych zawodów dla biegaczy. Tych, którzy kochają śmiech, zawsze zaprasza The Laughter Factory. Zwolenników mocnych wrażeń zadowoli spektakl La Perle. Amatorom baletu współczesnego poleca się ofertę opery w Dubaju. A w grudniu stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaprasza na World Future Sports Games i festiwal sztuki street artu Sole DXB.

Materiał partnera, Dubai Tourism.

Lot balonem nad miastem

Jesień i zima to doskonały czas na poznanie Dubaju z innej perspektywy. Takie możliwości daje lot balonem. Skorzystanie z tej atrakcji pozwoli w niespiesznym tempie obejrzeć z lotu ptaka zarówno samo miasto, jak i otaczające je pustynne wydmy.

Pozostało 94% artykułu
Materiał Promocyjny
Boeing stawia na polskich inżynierów
Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży