Polska Organizacja Turystyczna przyłącza się jako partner do Rejsu Niepodległości żaglowca Dar Młodzieży. W rejsie dookoła świata weźmie udział młodzież z Polski i krajów, do których portów zawinie polski żaglowiec.

– Jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, to, poza wielkim narodowym świętem, również doskonała okazja do promocji naszego kraju i jego walorów turystycznych – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, prezes POT Robert Andrzejczyk. – Jako Polska Organizacja Turystyczna będziemy realizować wiele okołorocznicowych działań. Jednym z nich jest właśnie współudział w Rejsie Niepodległości. Będziemy promować polskie atrakcje turystyczne w portach, do których zawinie na swojej trasie Dar Młodzieży. Nie zabraknie też inicjatyw kierowanych do przedstawicieli branży turystycznej z odwiedzanych podczas rejsu państw – dodaje.

Jak wyjaśnia, korzystając z cumowania żaglowca w porcie w Singapurze, 24 września, POT i PLL LOT planują promocję nowego bezpośredniego połączenia lotniczego Singapur – Warszawa. Załoga żaglowca zostanie też wyposażona w drukowane i multimedialne materiały promocyjne.

Rejs Daru Młodzieży, którego organizatorem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oprócz upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości jest także kontynuacją i twórczym rozwinięciem idei Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Dar Młodzieży wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia – symbolem ŚDM Kraków 2016 – na pokładzie. W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do wybrzeży Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. W marcu 2019 roku Dar Młodzieży powróci do Polski.