Wjazd do Chorwacji będzie łatwiejszy

Minimum formalności na granicy dzięki aplikacji, kampania promocyjna i platforma ze zdjęciami i filmami – tak Chorwacja zachęca turystów do przyjazdu.

Publikacja: 29.05.2020 11:41

Wjazd do Chorwacji będzie łatwiejszy

Foto: Fot. Aleksandar Gospić / Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Polacy, a także obywatele państw Unii Europejskiej, w których sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą, nie muszą podawać powodu wjazdu do Chorwacji przy przekraczaniu granicy – informuje w komunikacie Chorwacka Wspólnota Turystyczna. Muszą jednak podać miejsce, w którym będą spędzać urlop, numer telefonu komórkowego i adres e-mailowy, poddać się kontroli epidemicznej, a potem przestrzegać zasad epidemicznych obowiązujących w Chorwacji.

Żeby uniknąć kolejek na granicach i maksymalnie skrócić kontrolę, turyści mogą przesłać wszystkie potrzebne dane przez aplikację (entercroatia.mup.hr). Na razie jest ona po chorwacku i angielsku, ale w najbliższych dniach pojawią się kolejne wersje językowe, w tym polska. Goście, którzy skorzystają z aplikacji, dostaną e-mailem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia od Policji Granicznej i zalecenia Chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego, pozostali będą mogli dopełnić formalności na przejściach granicznych.

CZYTAJ: Chorwacja: Turyści przekroczą granicę w kilka sekund

– Rząd Chorwacji stara się wypracować równowagę między bezpieczeństwem ekonomicznym i zdrowotnym. Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest aplikacja, ma umożliwić szybszy wjazd gości do Republiki Chorwacji z jednoczesnym dopełnieniem protokołów bezpieczeństwa – mówi chorwacki minister turystyki Gari Cappelli, cytowany w komunikacie.

– Dzięki bardzo dobrej sytuacji epidemicznej, a także aplikacji Enter Croatia stworzyliśmy warunki potrzebne do szybkiego i bezpiecznego przyjazdu do Chorwacji. Wierzę, że nasza nowa kampania „The Vacation You Deserve Is Closer Than You Think” (wakacje, na które zasługujesz, są bliżej, niż myślisz – red.), która rozpoczęła się na kluczowych rynkach 28 maja, przyniesie oczekiwane rezultaty i goście z tych państw odwiedzą nas już niedługo – dodaje dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić.

ZOBACZ TAKŻE: Chorwacja: Przewodnik tylko z właściwą temperaturą

Dyrektor poinformował też, że powstała platforma „Enjoy The View From Croatia” (ciesz się widokiem z Chorwacji) ze zdjęciami i filmami, z której mogą korzystać zarówno turyści, jak i branża turystyczna w celach promocyjnych.

Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty