Organizacje turystyczne wszystkich 16 niemieckich landów zainicjowały projekt „Entdecke Deutschland” („Odkryj Niemcy”), który ma zachęcić mieszkańców kraju do spędzenia tegorocznych wakacji w Niemczech. Na stronie internetowej o tej samej nazwie pokazują najciekawsze miejsca w swoim regionie i podpowiadają, dokąd się wybrać, by jak najlepiej wykorzystać urlop.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy będą mogli wyjechać na wakacje za granicę

W zakładce „Spokojne zakątki” znajdują się zarówno podpowiedzi wypoczynku w miastach, jak i poza nimi, w „Ulubionych miejscach” pojawiają się parki narodowe, zamki, miasta, ale też pomysły na urlop na łonie natury. „Małe przygody” to sekcja poświęcona niezwykłym obiektom noclegowym, trasom rowerowym, rodzinnym wakacjom czy parkom rozrywki. Ostatnia sekcja to wskazówki, jak spędzić weekend. Na stronie entdecke-deutschland.de znaleźć też można reportaże, podpowiedzi i wskazówki, które mają pomóc odkryć Niemcom ich własny kraj.

Z podobną inicjatywą wyszła Polska Organizacja Turystyczna. W czerwcu ruszyć ma kampania „Odpoczywaj w Polsce” prowadzona we współpracy z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. Jej celem jest przekonanie naszych turystów, że wypoczynek w kraju jest bezpieczny, a regiony atrakcyjne. Każdy z nich sam zadecyduje, które produkty chce wyeksponować w ramach akcji oraz do jakich grup planuje dotrzeć.

Kampania będzie prowadzona w różnych mediach – w telewizji (programy śniadaniowe – 16 wejść i 15-sekundowe spoty w wybranych kanałach), w aplikacjach mobilnych, w internecie, na fanpejdżu POT-u w mediach społecznościowych oraz w największych portalach internetowych (artykuły sponsorowane).