Egipskie Ministerstwo Turystyki i Dziedzictwa Historycznego obniżyło o 20 procent ceny biletów wstępu do muzeów i stanowisk archeologicznych w całym kraju, o czym informuje w komunikacie. Ze zniżki mogą skorzystać pasażerowie międzynarodowych lotów narodowego przewoźnika EgyptAir.

Data wznowienia międzynarodowych lotów i otwarcia muzeów po pandemii nie jest jeszcze znana. Jak podaje egipski portal State Information Service, ma to nastąpić w ciągu „nadchodzących tygodni”.

CZYTAJ TEŻ: Egipt – hotele bez bufetów, za to z odkażaniem bagażu

Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego zmniejszyło natomiast opłaty za lądowanie i parkowanie na lotniskach w prowincji Synaj Południowy oraz Marsa Matruh i Hurghada o połowę, a za usługi naziemne o 20 procent. Z kolei Ministerstwo Ropy Naftowej obniżyło cenę galonu paliwa lotniczego do dziesięciu centów. Obniżki te mają rozruszać turystykę zarówno krajową, jak i przyjazdową.

Komunikat przypomina, że resort turystyki wdrożył niedawno strategię łączenia turystyki kulturalnej w Dolinie Nilu z turystyką wypoczynkową w kurortach nad Morzem Czerwonym, uruchamiając w lutym loty z Szarm el-Szejk do Luksoru.

ZOBACZ: Ruszyło połączenie z Szarm el-Szejk do Luksoru