Wicepremier i minister turystyki Bułgarii Mariana Nikolowa zapowiada, że już we wrześniu prace rozpocznie rada, która pod jej nadzorem ma przygotować plan działania na przyszły rok – informuje resort turystyki na swojej stronie internetowej. Radę tworzyć mają eksperci reprezentujący branżę turystyczną, środowisko naukowe i Narodowe Stowarzyszenie Gmin.

W 2021 roku ministerstwo chce się mocniej skupić na klientach krajowych, ponieważ nadal mogą pojawiać się ograniczenia dotyczące podróży. Minister Nikolowa uważa też, że rynek wewnętrzny był przez lata niedoceniany.

CZYTAJ TEŻ: Bułgaria dopłaci do czarterów

Jednocześnie kraj nadal liczy na gości zagranicznych. W początkach września minister odbyła rozmowę telefoniczną z członkiem zarządu Grupy TUI Thomasem Elerbeckiem na temat wyzwań, przed jakimi stoi branża w związku z pandemią koronawirusa. Nikolowa rozmawiała też z szefem resortu zdrowia Czech Adamem Vojtěchem – od początku września tamtejsi turyści mogą przyjeżdżać do Bułgarii bez konieczności odbywania kwarantanny i poddawania się testom na koronawirusa.

Minister spotkała się też z przedstawicielami rosyjskiej branży turystycznej w czasie wizyty w Moskwie, gdzie podkreślała, że Rosja jest jednym z priorytetowych dla Bułgarii rynków, a celem jest pozyskiwanie rosyjskich gości nie tylko latem, ale przez cały rok.