Kanclerz Austrii Sebastian Kurz zapowiedział w czasie swojej wizyty na Słowenii, że mimo kryzysu wywołanego przez koronawirusa w sezonie 2020/21 ośrodki narciarskie będą otwarte. – Musimy próbować prowadzić normalne życie we wszystkich jego obszarach – podkreśla Kurz cytowany przez niemiecki portal Zeit Online. – Turystyka zimowa i jazda na nartach będą możliwe – dodaje.

Kanclerz zwraca uwagę, że turystyka jest ważną gałęzią gospodarki Austrii, a od jej kondycji zależy wiele miejsc pracy. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem się do zimy, ale szef rządu nie podaje żadnych szczegółów. Informuje jednak, że nie będzie można korzystać z oferty après-ski w takiej formie jak dotychczas. Przypomnijmy, że zimą tego roku w austriackim kurorcie Ischgl wielu turystów zaraziło się koronawirusem. Część z nich przystąpiła później do pozwu zbiorowego przeciwko władzom regionu, który nie podjął wystarczająco szybko działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Koronawirus: Pozew zbiorowy za narażenie zdrowia na nartach

Obecnie do Austrii bez przeszkód wjeżdżać mogą obywatele wybranych krajów unijnych (w tym Polacy), stowarzyszonych oraz Szwajcarii, w tym także Polacy. Granice są otwarte – wyjątek stanowi ta z Węgrami (zakaz nie dotyczy osób podróżujących służbowo, mieszkających do 30 kilometrów od granicy, które wjeżdżają na Węgry na maksymalnie 24 godziny).