Organizacja promująca Kanary Turismo de Canarias wskazuje, w których laboratoriach turyści wybierający się na wyspy mogą zrobić badanie na koronawirusa – informuje hiszpański portal branży turystycznej Tourinews. Zgodnie z decyzją rządu Hiszpanii od 23 listopada osoby podróżujące do tego kraju muszą wylegitymować się negatywnym wynikiem testu PCR – tylko ten rodzaj badania jest akceptowany. Niestety, jego wykonanie nie tylko wymaga więcej czasu, ale jest też o wiele droższe niż szybkie testy antygenowe.

CZYTAJ TEŻ: Kanary chcą zastąpić badanie PCR szybkimi testami

Rząd Kanarów ustala z władzami centralnymi, by badania na przeciwciała były uznawane przy wjeździe do kraju. Według zapowiedzi mediów rozwiązanie mogłoby wejść w życie już 1 grudnia. Przemawia za nim rekomendacja Komisji Europejskiej, która 18 listopada dała zielone światło testom antygenowym przy kontrolach na granicach.

Lista opublikowana przez Turismo de Canarias obejmuje siedem krajów: Hiszpanię, Wielką Brytanię, Niemcy, Szwecję, Francję, Włochy i Polskę. Trwają prace nad włączeniem do dokumentu kolejnych państw. W zestawieniu podane są nazwa laboratorium, adres, numer telefonu, strona internetowa i jego położenie na mapach Google. Wkrótce dodana ma być wyszukiwarka, która pozwoli znaleźć punkt położony najbliżej miejsca zamieszkania turysty na podstawie kodu pocztowego.

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpania wprowadza obowiązkowe testy na koronawirusa