Minister spraw wewnętrznych i administracji dopisał Izrael do listy krajów, z których można przylatywać do Polski, mimo że są to kraje spoza Unii Europejskiej.

Znowelizowane rozporządzenie „w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych” obowiązuje od dzisiaj.

Po dopisaniu Izraela lista obejmuje oprócz tego kraju: Australię, Gruzję, Japonię, Kanadę, Koreę Południową, Nową Zelandię, Tajlandię i Tunezję. Przepis nie dotyczy samolotów czarterowanych przez biura podróży.

CZYTAJ TEŻ: UE: Od lata możliwe podróże bez kwarantanny. Z paszportem szczepień

Pozostałe przepisy regulujące przekraczanie granic pozostały bez zmian. Oznacza to, że nadal na polskiej granicy będącej jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej obowiązują ograniczenia wynikające z ochrony przed koronawirusem. Chodzi głównie o obowiązek poddania się kwarantannie po przekroczeniu granicy.

Granicę z Rosją można przekraczać jedynie w Bezledach i Grzechotkach, granicę z Białorusią – w Kuźnicy, Bobrownikach i Terespolu, a z Ukrainą – w Dorohusku, Korczowej, Hrebennem, w Medyce i w Budomierzu.

ZOBACZ TEŻ: Izraelscy turyści przyjadą do Grecji z „zielonym paszportem”