Aquaparki Dubaju, czyli nie brakuje wody na pustyni

Park wodny Aquaventure został wyróżniony przez portal TripAdvisor tytułem Najlepszego Parku Wodnego w Dubaju i na Bliskim Wschodzie oraz czwartego najlepszego parku wodnego na świecie. A to tylko jeden z kilku wielkich parków wodnych emiratu

Publikacja: 09.10.2017 14:08

Aquaparki Dubaju, czyli nie brakuje wody na pustyni

Foto: materiały prasowe

Aquaventure Waterpark, usytuowany na sztucznej wyspie The Palm, na terenie hotelowego kompleksu Atlantis, został wyróżniony w TripAdvisor Travellers’ Choice Awards. To szczególna nagroda, przyznawana jest bowiem na podstawie głosów użytkowników tego jednego z najbardziej prestiżowych podróżniczych portali na świecie.

Atlantis Aquaventure Waterpark

Aquaventure to wyjątkowe miejsce na mapie wodnych atrakcji Dubaju. Rozciąga się na 17 hektarach I oferuje dostęp zarówno do wodnych atrakcji jak i do ekskluzywnej plaży morskiej z widokiem na Dubaj. W Aquaventure wykorzystuje się jednorazowo 18 milionów metrów sześciennych wody. Jedną z atrakcji parku jest sztuczna rzeka o długości ponad 2,3 kilometra, która okrąża teren, płynąc częściowo jako rwąca rzeka górska , gdzie turyści płynący na specjalnych pompowanych kołach gwałtownie przyspieszają. Cała runda wokół parku trwa aż 45 minut.

Wśród wielu atrakcji tego parku jest też „Sharks Safari”, podczas którego można podziwiać pływające w wielkich akwariach rekiny, a także – korzystając ze specjalnych slidów, przepływać na gumowych kołach poprzez przezroczyste korytarze w ich bezpośredniej bliskości. Dodatkową atrakcją rozciągającą się wokół parku jest Delfinarium i basen z lwami morskimi.

LegoLand Water Park

Legoland Water Park, leżący w sercu oddanego w zeszłym roku, położonego na pustyni oddalonej o około pół godziny drogi od Dubaju, kompleksu Dubai Parks & Resorts, to nowe miejsce na mapie wodnych parków w emiracie, przeznaczone przede wszystkim dladzieci w wieku od 2 do 12 lat (choć bez problemu z większości atrakcji skorzystają też rodzice).

Jak na firmę Lego przystało, niemal każda z instalacji ma w sobie fragmenty ze słynnych klocków. Dzieci mogą skorzystać z specjalistycznych zestawów i budować różne modele łodzi, by potem przetestować je na specjalnych kanałach, rzekach I śluzach. Podobnie jak w innych dubajskich parkach możemy przepłynąć wokół wszystkich instalacji nieco leniwą rzeką, dobudowując do pływających tub instalacje z monstrualnych klocków Lego.

Aż sześciu śmiałków może się ścigać jednocześnie na Lego Slide Racers – głową w dół na specjalnych matach. Z kolei na Wave Pool najmłodsi mogą spróbować pływania na falach. Dodatkową atrakcją jest możliwość odwiedzenia leżącego po sąsiedzku Legolandu, gdzie pod specjalna kopułą odtworzono z klocków Lego całe centrum Dubaju, wraz z najwyższym na świecie budynkiem Burdż Chalifa.

Wild Wadi Waterpark

Wild Wadi to jeden z najstarszych parków wodnych w Dubaju. Podobnie jak Aquaventure, położony jest tuż obok drugiej słynnej budowli Dubaju – luksusowego hotelu Burdż al.-Arab, przypominającego morski żagiel.

W Wild Wadi znajdziemy wodne atrakcje i zjeżdżalnie, przystosowane niemal do każdego gustu i wieku.

Wokół parku ciągnie się sztuczna rzeka Juha’s Journey, z kolei na Flood River można spróbować skakania na sztucznie wytwarzanych, ponadmetrowych falach. Najmłodszym do gustu przypadną równoległe tory wyścigowe oraz miejsce do prowadzenia bitwy na działa wodne. Najostrzejsze zjazdy dla nie bojących się prędkości to Tantrum Alley oraz Burdż Surj. Z kolei na Wipeout oraz Riptide Flowriders można poćwiczyć surfing na, przypominającej morską, fali.

Goście Wild Wadi na niemal wszystkich atrakcjach mogą używać sportowych kamerek. Park Wild Wadi otwarty jest w od niedzieli do czwartku od 10 do 17.30, w piątek i sobotę (czyli dubajski weekend) do 17.

Kite Beach I Jumeirach Beach

Wodne atrakcje w Dubaju to nie tylko parki wodne. W samym centrum nad brzegami Zatoki arabskiej mamy do dyspozycji dwie publiczne plaże: Kite Beach oraz Jumeirah Beach.

Pierwsza z nich to bardzo modne miejsce, w którym dziesiątki chętnych uprawiają różne sporty wodne – latają na kit’ach, pływają na deskach i deskach z żaglem. Kite Beach ma bardzo dobre zaplecze – prysznice, wypożyczalnię ręczników i leżaków. Wzdłuż plaży ciągnie się wyłożony specjalną matą tor do joggingu.

Najmłodsi mogą spróbować sił w parku linowym, a dorośli – zagrać w siatkówkę na doskonale oświetlonych plażowych boiskach. Kite Beach znana jest też z kilkunastu miejsc, w których można dobrze zjeść – od przytulnych knajpek po duże restauracje typu fast food, serwujących burgery, naleśniki, potrawy kuchni hiszpańskiej i włoskiej.

Plaża Jumeirah (nazwa od sąsiadującej z nią dzielnicy Dubaju) rozciąga się na południu Dubaju i sąsiaduje z hotelem Burdż al-Arab. To idealne miejsce na wieczorną kąpiel, kiedy hotel-żagiel jest rozświetlany kolorami tęczy.

Jumeirah Beach jest bardzo czysta, codziennie w nocy przejeżdżają przez nią specjalne maszyny zbierające śmieci i wyrównujące pasek. Za niewielkie pieniądze możemy wypożyczyć tu ręczniki i leżaki.

Materiał powstał przy współpracy z Visit Dubai.

Aquaventure Waterpark, usytuowany na sztucznej wyspie The Palm, na terenie hotelowego kompleksu Atlantis, został wyróżniony w TripAdvisor Travellers’ Choice Awards. To szczególna nagroda, przyznawana jest bowiem na podstawie głosów użytkowników tego jednego z najbardziej prestiżowych podróżniczych portali na świecie.

Atlantis Aquaventure Waterpark

Pozostało 94% artykułu
Materiał Promocyjny
Boeing stawia na polskich inżynierów
Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty