FlixBus – 62 miliony pasażerów na świecie i 4,7 miliona w Polsce

Fot. materiały prasowe

W 2019 roku spółka FlixMobility przewiozła 62 miliony podróżnych, notując 37-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. W Polsce FlixBusem podróżowało 4,7 miliona pasażerów, czyli o 700 tysięcy więcej niż w 2018 roku.

FlixMobility, operator połączeń autobusowych FlixBus, przewiózł w ubiegłym roku 62 miliony podróżnych, o 37 procent więcej niż rok wcześniej – informuje spółka w komunikacie. Czytamy w nim, że do wzrostu ich liczby przyczynił się między innymi dynamiczny rozwój na rynkach, na których FlixBus już jest obecny, oraz rozpoczęcie działalności w Turcji poprzez przejęcie tamtejszego lidera przewozów autobusowych, firmy Kamil Koç. Z kolei w Stanach Zjednoczonych firma wkroczyła w ubiegłym roku do stanów Floryda, Nowy Jork, Oregon, Teksas i Waszyngton (swoje usługi oferuje w tym kraju od 2018 roku).

CZYTAJ TEŻ: FlixBus wchodzi do Turcji

W Polsce liczba pasażerów FlixBusa wzrosła o ponad 700 tysięcy, do 4,7 miliona. – W ubiegłym roku FlixBus uruchomił w Polsce prawie 40 nowych linii, dzięki czemu do siatki połączeń dołączyło ponad 110 miejscowości, w tym aż 60 w Polsce. W ciągu dwóch lat działalności na polskim rynku stworzyliśmy siatkę liczącą 250 kierunków podróży – mówi dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie Michał Leman, cytowany w komunikacie. FlixBus Polska współpracuje z ponad 30 polskimi firmami autobusowymi, zatrudniającymi około tysiąc kierowców.

W tym roku FlixMobility zacznie operować w Ameryce Południowej i Indiach. Polski oddział zapowiada zwiększenie oferty o 50 procent poprzez wprowadzenie nowych tras, a także zwiększenie częstotliwości połączeń z głównymi centrami przesiadkowymi – Warszawą, Krakowem, Wrocławiem, Poznaniem i Gdańskiem. Firma zamierza również włączyć do rozkładu połączenia na Litwę, Łotwę i do Estonii oraz rozwijać połączenia na Ukrainę.

FlixMobility będzie również kontynuował testy autobusów elektrycznych (niewykluczone, że także w Polsce) i prace nad stworzeniem pierwszych dalekobieżnych autobusów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

ZOBACZ: FlixBus przetestuje wodorowe autobusy dalekobieżne

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Boeing wyłoży miliard dolarów na bezpieczeństwo

Boeing zamierza uruchomić program przygotowywania pilotów do bezpieczniejszego kierowania jego samolotami. Na początek przeznaczył ...

Po co brać ślub, skoro można podróżować?

Podróżowanie jest dziś dla młodych ludzi ważniejsze niż zakładanie rodziny, wynika z analizy firmy ...

Polacy nie chcą zamawiać wakacji on-line

W Unii Europejskiej 49 procent użytkowników internetu rezerwuje noclegi na wakacje przez sieć; najczęściej ...

Ján Bošnovič będzie promować słowackie hotele

Były dyrektor biura Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie Ján Bošnovič znalazł nową pracę ...

Tham Luang – jaskinia, która przeszła do historii

W ubiegłym roku 12 chłopców z drużyny piłkarskiej „Dziki” i ich trener na ponad ...

Emilewicz ma propozycje, ratujące branżę turystyczną

Gwarancje rządowe na zwroty dla klientów biur podróży, gwarancje dla zabezpieczeń touroperatorów, pomoc w ...