FlixBus – 62 miliony pasażerów na świecie i 4,7 miliona w Polsce

Fot. materiały prasowe

W 2019 roku spółka FlixMobility przewiozła 62 miliony podróżnych, notując 37-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. W Polsce FlixBusem podróżowało 4,7 miliona pasażerów, czyli o 700 tysięcy więcej niż w 2018 roku.

FlixMobility, operator połączeń autobusowych FlixBus, przewiózł w ubiegłym roku 62 miliony podróżnych, o 37 procent więcej niż rok wcześniej – informuje spółka w komunikacie. Czytamy w nim, że do wzrostu ich liczby przyczynił się między innymi dynamiczny rozwój na rynkach, na których FlixBus już jest obecny, oraz rozpoczęcie działalności w Turcji poprzez przejęcie tamtejszego lidera przewozów autobusowych, firmy Kamil Koç. Z kolei w Stanach Zjednoczonych firma wkroczyła w ubiegłym roku do stanów Floryda, Nowy Jork, Oregon, Teksas i Waszyngton (swoje usługi oferuje w tym kraju od 2018 roku).

CZYTAJ TEŻ: FlixBus wchodzi do Turcji

W Polsce liczba pasażerów FlixBusa wzrosła o ponad 700 tysięcy, do 4,7 miliona. – W ubiegłym roku FlixBus uruchomił w Polsce prawie 40 nowych linii, dzięki czemu do siatki połączeń dołączyło ponad 110 miejscowości, w tym aż 60 w Polsce. W ciągu dwóch lat działalności na polskim rynku stworzyliśmy siatkę liczącą 250 kierunków podróży – mówi dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie Michał Leman, cytowany w komunikacie. FlixBus Polska współpracuje z ponad 30 polskimi firmami autobusowymi, zatrudniającymi około tysiąc kierowców.

W tym roku FlixMobility zacznie operować w Ameryce Południowej i Indiach. Polski oddział zapowiada zwiększenie oferty o 50 procent poprzez wprowadzenie nowych tras, a także zwiększenie częstotliwości połączeń z głównymi centrami przesiadkowymi – Warszawą, Krakowem, Wrocławiem, Poznaniem i Gdańskiem. Firma zamierza również włączyć do rozkładu połączenia na Litwę, Łotwę i do Estonii oraz rozwijać połączenia na Ukrainę.

FlixMobility będzie również kontynuował testy autobusów elektrycznych (niewykluczone, że także w Polsce) i prace nad stworzeniem pierwszych dalekobieżnych autobusów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

ZOBACZ: FlixBus przetestuje wodorowe autobusy dalekobieżne

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT rozwija skrzydła w Budapeszcie

Od września tego roku samoloty LOT-u latać będą z Budapesztu do Brukseli i Bukaresztu. ...

60 milionów turystów w Nowym Jorku

60,3 miliona turystów odwiedziło w 2016 roku Nowy Jork. Dzięki nim miasto zarobiło na ...

Kielce i okolice w pakietach rodzinnych

Przy okazji Dnia Dziecka ruszy nowy produkt turystyczny – „Kielce – raj dla dzieci”. ...

Komornik zajmuje Wilczy Szaniec

Komornik rozpoczął czynności zmierzające do odzyskania od dzierżawcy majątku Skarbu Państwa w byłej kwaterze ...

Więcej eSkya w Europie i Amerykach

Internetowy serwis do rezerwacji podróży eSky rozpoczął działalność w Niemczech, Austrii, we Włoszech, w ...

Zwiedzanie Częstochowy autobusem za darmo

Po częstochowskich ulicach zaczął kursować zabytkowy turystyczny autobus linii 034. Skorzystanie z niego nic ...