LOT szuka klientów wśród organizatorów konferencji

Fot. materiały prasowe

Polski przewoźnik przystąpił do Międzynarodowego Stowarzyszenia Kongresów i Zjazdów, które zrzesza ponad tysiąc podmiotów zajmujących się ich organizacją.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Kongresów i Zjazdów (International Congress and Convention Association – ICCA) z siedzibą główną w Amsterdamie i biurami w Malezji, Stanach Zjednoczonych i Urugwaju działa od 1963 roku i zrzesza ponad tysiąc podmiotów z prawie stu krajów zajmujących się organizacją i obsługą kongresów i konferencji. Do ICCA należą również przewoźnicy i sojusze lotnicze. LOT będzie drugą, po Lufthansie, linią lotniczą reprezentującą w stowarzyszeniu Europę Centralną.

CZYTAJ TEŻ: Łódź chce być ośrodkiem konferencyjnym

Członkostwo w stowarzyszeniu promuje przewoźników w środowisku liderów branży MICE, a tym samym wśród potencjalnych partnerów biznesowych – organizatorów międzynarodowych wydarzeń – głosi komunikat LOT-u. Ponadto daje dostęp do raportów z zakresu MICE, szkoleń i bazy danych o ponad 20 tysiącach międzynarodowych spotkań, a także umożliwia kontakt z ich organizatorami.

– Z raportów opracowanych przez ICCA wynika, że Polska jest wśród 20 krajów najczęściej wybieranych na organizację międzynarodowych spotkań – mówi dyrektor biura sprzedaży i dystrybucji PLL LOT Anna Staszewska, cytowana w komunikacie. – Nasze dwa huby w Warszawie i Budapeszcie uplasowały się w pierwszej trzydziestce miast gospodarzy kongresów. Polska była gospodarzem 211 międzynarodowych spotkań w zeszłym roku, a w obu stolicach zorganizowano łącznie 176 takich wydarzeń. Jest to realny potencjał biznesowy dla LOT-u, który szybko i komfortowo przewiezie delegatów na spotkania – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Eurostat: Polska w czołówce wzrostu liczby pasażerów lotniczych

– Dołączając do ICCA, LOT zdobędzie przewagę konkurencyjną dzięki wykorzystaniu naszych zasobów i sieci kontaktów w celu nawiązania współpracy z dostawcami i stowarzyszeniami, co z kolei przyczyni się do wzrostu pozycji tej marki w międzynarodowym sektorze spotkań biznesowych, który w 2018 roku osiągnął wartość ponad 11 miliardów dolarów – dodaje prezes ICCA Senthil Gopinath.

Analizy Polskiej Organizacji Turystycznej wskazują, że wkład przemysłu spotkań (konferencje, kongresy, targi) do polskiego PKB wynosi 1 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnicza zima na bogato

Linie lotnicze mają już rozkłady lotów na sezon zimowy, który zacznie się w ostatnią ...

W Katowicach czartery rosną o 30 procent

Do końca września port lotniczy w Katowicach odprawił 3,98 miliona pasażerów. To o 85 ...

Lotnisko Chopina: W 2018 roku mieliśmy 12,7 procent wzrostu

Lotnisko Chopina obsłużyło w 2018 roku 17,76 mln pasażerów. To o 12,7 procent więcej ...

Awionetka rozbiła się w Modlinie, utrudnienia dla pasażerów

Mały samolot szkoleniowy rozbił się na lotnisku w Modlinie. Nie ma osób poszkodowanych, ale ...

Turcja – laptopy wrócą do samolotów do USA

Od jutra zniesiony ma zostać zakaz wnoszenia laptopów na pokład samolotów lecących ze Stambułu ...

TUI wyszkoli własnych prawników

Nauka na uniwersytecie połączona z pracą w dziale prawnym to nowa propozycja TUI dla ...