Tańsze bilety ważniejsze niż wygody

Fot. Filip Frydrykiewicz

Brytyjczycy zrezygnują z magazynów pokładowych, jedzenia i napojów, jeśli za to będą podróżować taniej. Nadal chętnie korzystają z systemu rozrywki pokładowej i zabierają ze sobą bagaż podręczny.

Z analizy przeprowadzonej przez brytyjskie biuro podróży Kenwood Travel, specjalistę od wyjazdów luksusowych, wynika, że tamtejsi turyści nad usługi dodatkowe przedkładają cenę biletu lotniczego. 56 procent z ponad tysiąca badanych w pierwszej kolejności dla niższej ceny zrezygnowałoby z magazynów pokładowych.

Autorzy raportu piszą, że choć wielu pasażerów ceni sobie usługi wliczone w cenę, takie jak posiłki czy napoje serwowane na trasach średniego i dalekiego zasięgu, to 12 procent z nich wolałaby ich nie dostawać, jeśli mogłaby dzięki temu zapłacić mniej za bilet.

CZYTAJ TEŻ: Koniec horroru z płaczącymi dziećmi w samolotach

Z drugiej strony aż 80 procent pytanych woli oglądać programy na ekranach zamontowanych w fotelach niż na własnych urządzeniach przenośnych. Zrezygnować z nich nie chcą nawet za tańsze bilety.

To samo dotyczy komfortu foteli w samolocie i możliwości zabrania bagażu podręcznego. Okazuje się, że ta ostatnia ma dla większości, bo aż 98 procent pytanych, ogromne znaczenie. Tylko 8 procent jest gotowych zamienić rozkładane miejsca na niższe ceny, a 5 procent opowiada się za zajmowaniem dowolnych foteli.

Dyrektor sprzedaży w Kenwood Travel Alex Stuart uważa jednak, że z czasem pasażerowie będą jednak chętniej rezygnować z rozrywki pokładowej, bo coraz więcej z nich korzysta z własnych smartfonów i tabletów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecka Panorama – więcej oliwy niż wycieczek

Targi dla Kowalskiego, na których może w jednym miejscu wybrać sobie wycieczkę i kupić ...

Hurghada otwiera się na niepełnosprawnych gości

W Hurghadzie powstanie kompleks turystyczny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – informuje magazyn „Egypt ...

Hotel Edison dołączył do Best Western

Z początkiem kwietnia sieć Western Hotels & Resorts powiększyła się o nowy obiekt – ...

Szarm el-Szejk sprzedaje się coraz lepiej

Do 50-60 procent ma wzrosnąć w nadchodzącym sezonie zimowym obłożenie w hotelach w Szarm ...

Rosja zapłaciła grzecznym kibicom

Wyjechać na igrzyska do Pjongczangu, dostać najlepsze miejsca na trybunach, a w dodatku nieźle ...

Najfajniejsze dzielnice Europy? Jedźcie na Pragę

Brytyjski „Independent” zamieścił listę 10 najciekawszych dzielnic w europejskich miastach. W zestawieniu znalazła się ...