Air France poleci do Ćennaju

Fot. materiały prasowe

Ćennaj, stolica stanu Tamilnadu, to czwarte indyjskie miasto w siatce francuskiego przewoźnika, po Delhi, Mumbaju i Bengaluru.

Air France będzie latał z paryskiego lotniska Charlesa de Gaulle’a do Ćennaju od 14 czerwca, trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki, o czym informuje w komunikacie. Trasę tę przemierzać będzie boeing 787-900 dreamliner z 279 miejscami na pokładzie (30 miejsc w klasie biznes, 21 w ekonomicznej premium i 228 w ekonomicznej).

Wyleci on z Paryża o godzinie 10.10, by wylądować w Ćennaju o 23.30 czasu lokalnego. W rejs powrotny wyruszy o 1.05 w nocy i zakończy go w Paryżu o 8 tego samego dnia. Sprzedaż biletów na to połączenie rozpocznie się 2 marca.

CZYTAJ TEŻ: Air France-KLM: Więcej dalekich lotów na zimę

Ćennaj to czwarte miasto w Indiach, po Delhi, Mumbaju i Bengaluru, w siatce francuskiej linii lotniczej. W sezonie letnim Air France będzie oferował łącznie 24 loty tygodniowo do tych czterech miast. Z kolei jego partnerska linia lotnicza – holenderski KLM – lata z Amsterdamu do Delhi, Mumbaju i Bengaluru 14 razy w tygodniu.

Na trasach tych przewoźnicy serwują dania kuchni indyjskiej i zapewniają „spersonalizowaną obsługę pasażerską z uwzględnieniem różnic kulturowych różnych nacji, w tym klientów z Indii”, jak głosi komunikat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ponad milion pasażerów Ellinaira do Grecji

Greckie linie lotnicze Ellinair przewidują, że przewiozą w tym roku 1,06 miliona pasażerów, o ...

Kiedy przewoźnik nie może przełożyć terminu lotu

Przewoźnik nie może zmieniać terminu lotu, jeśli nadal sprzedaje na niego bilety. Po interwencji ...

Marcin Piętak na czele świętokrzyskiej ROT

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wybrała dziś swojego prezesa. Stanowisko to objął bliski współpracownik ...

Sebastian Nasiłowski, przewodniczący zespołu ds. turystyki i rekreacji Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców

Rada Przedsiębiorców zajmie się problemami branży turystycznej

VAT marża w turystyce i problemy z rezerwacjami w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau to problemy, ...

Trudniej i drożej w lotach do USA

Władze USA chcą, by około 200 linii lotniczych wprowadziło nowe, surowsze procedury bezpieczeństwa z ...

Nowy Antonow lata nad Paryżem

W największym salonie lotniczym pod Paryżem Ukraina prezentuje nowy model Antonowa a Rosja – ...