Dzisiaj osiem LOT-ów do Domu

Fot. Sebastian Fuśnik

Na dziś polski przewoźnik zaplanował osiem rejsów w ramach operacji LOT do Domu, między innymi z Wielkiej Brytanii, Tajlandii i Stanów Zjednoczonych.

Dzisiaj samoloty LOT-u przywiozą do kraju podróżnych z Londynu, Edynburga, Dublina, Reykjaviku, Seulu, Singapuru, Bangkoku i Chicago.

Z kolei na jutro, 3 kwietnia, przewoźnik zaplanował rejsy z Londynu, Helsinek, Oslo, Alicante, Nicei, Tbilisi i Tokio, a na pojutrze, 4 kwietnia, z Londynu, Saint Helier (Wyspy Normandzkie), Dublina, Oslo, Las Palmas, Goa, Delhi, Chicago i Toronto.

CZYTAJ TEŻ: LOT do Domu – ponad 36 tysięcy pasażerów w 11 dni

Operacja LOT do Domu, której celem jest zwiezienie do kraju Polaków i uprawnionych cudzoziemców, którzy utknęli za granicą po zamknięciu polskich granic dla samolotów rejsowych, trwa od 15 marca. Jak poinformował już tydzień temu szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, jej zakończenie planowane jest na 5 kwietnia. Tego dnia mają się odbyć loty z Londynu, Sztokholmu, Bergen i Zurychu.

– Już teraz możemy powiedzieć, że w ramach programu zrealizowanych zostanie łącznie prawie 400 rejsów, a ponad 45 tysięcy Polaków trafi do kraju – powiedział Dworczyk w rozmowie z PAP-em. – Oczywiście nie wykluczamy kolejnych rejsów, ale będą to już raczej pojedyncze wyloty, po zakończeniu programu realizowanego w obecnym kształcie – dodał.

ZOBACZ: LOT kończy akcję LOT do Domu

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które zarządza Lotniskiem Chopina, poinformowało, że od dzisiaj od godziny 15 obowiązywać będą nowe zasady poruszania się po terminalu. Będą mogli w nim przebywać wyłącznie pracownicy lotniska z przepustką i podróżni z biletami.

Pasażerowie przylatujący wychodzą z terminalu przez strefy A i B hali odlotów (do postoju taksówek i przystanku autobusowego mogą się dostać zewnętrznymi windami i schodami), odlatujący wchodzą przez strefę E, a pracownicy wchodzą i wychodzą przez strefę C. Rodziny czekające na pasażerów nie mogą wejść do budynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Świętokrzyskie inwestuje w przyrodę i zabytki

Na ponad 42 miliony złotych opiewają kosztorysy czterech inwestycji służących turystyce w województwie świętokrzyskim. ...

CPK czeka na doradcę strategicznego

W najbliższych dniach zostanie wybrany doradca strategiczny dla części lotniskowej Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wszystko ...

Biura turystyczne wydają miliony na reklamę

W 2018 roku największe internetowe agencje turystyczne w Niemczech wydały na reklamę 335 milionów ...

Mapy Google’a z pytaniami od turystów

Google wprowadza nową funkcjonalność do swoich map. Pojawi się w nich zakładka „pytania i ...

Rośnie rentowność agentów turystycznych

Od 7,5 do 13,1 procent wynosi średnia rentowność niemieckich agentów. Różnice wynikają z wielkości ...

Turcja czeka na 3 miliony Rosjan

Zdaniem tureckiej branży turystycznej kraj ten odwiedzi w 2017 roku nawet 3 miliony rosyjskich ...