Dzisiaj osiem LOT-ów do Domu

Fot. Sebastian Fuśnik

Na dziś polski przewoźnik zaplanował osiem rejsów w ramach operacji LOT do Domu, między innymi z Wielkiej Brytanii, Tajlandii i Stanów Zjednoczonych.

Dzisiaj samoloty LOT-u przywiozą do kraju podróżnych z Londynu, Edynburga, Dublina, Reykjaviku, Seulu, Singapuru, Bangkoku i Chicago.

Z kolei na jutro, 3 kwietnia, przewoźnik zaplanował rejsy z Londynu, Helsinek, Oslo, Alicante, Nicei, Tbilisi i Tokio, a na pojutrze, 4 kwietnia, z Londynu, Saint Helier (Wyspy Normandzkie), Dublina, Oslo, Las Palmas, Goa, Delhi, Chicago i Toronto.

CZYTAJ TEŻ: LOT do Domu – ponad 36 tysięcy pasażerów w 11 dni

Operacja LOT do Domu, której celem jest zwiezienie do kraju Polaków i uprawnionych cudzoziemców, którzy utknęli za granicą po zamknięciu polskich granic dla samolotów rejsowych, trwa od 15 marca. Jak poinformował już tydzień temu szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, jej zakończenie planowane jest na 5 kwietnia. Tego dnia mają się odbyć loty z Londynu, Sztokholmu, Bergen i Zurychu.

– Już teraz możemy powiedzieć, że w ramach programu zrealizowanych zostanie łącznie prawie 400 rejsów, a ponad 45 tysięcy Polaków trafi do kraju – powiedział Dworczyk w rozmowie z PAP-em. – Oczywiście nie wykluczamy kolejnych rejsów, ale będą to już raczej pojedyncze wyloty, po zakończeniu programu realizowanego w obecnym kształcie – dodał.

ZOBACZ: LOT kończy akcję LOT do Domu

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które zarządza Lotniskiem Chopina, poinformowało, że od dzisiaj od godziny 15 obowiązywać będą nowe zasady poruszania się po terminalu. Będą mogli w nim przebywać wyłącznie pracownicy lotniska z przepustką i podróżni z biletami.

Pasażerowie przylatujący wychodzą z terminalu przez strefy A i B hali odlotów (do postoju taksówek i przystanku autobusowego mogą się dostać zewnętrznymi windami i schodami), odlatujący wchodzą przez strefę E, a pracownicy wchodzą i wychodzą przez strefę C. Rodziny czekające na pasażerów nie mogą wejść do budynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jazd, Wenecja i lasy bukowe na liście UNESCO

Oaza, fortyfikacje, parki narodowe i port przeładunku niewolników – już 17 obiektów pretendujących do ...

W turystyce najlepiej działa marketing szeptany

Tylko w Warszawie mieszka około 200 tysięcy ludzi skłonnych do skorzystania z dóbr luksusowych. ...

Więcej turystów w Polsce to więcej noclegów

O 8,5 procent wzrosła liczba turystów korzystających z bazy noclegowej w pierwszym kwartale tego ...

Hotel na minuty zawiesza działalność

Kapsułowy hotel firmy Xiangshui Space do wynajmowania na minuty, który niedawno otwarto w Pekinie, ...

PIT: Poluzujmy restrykcje w turystyce dziecięcej

Ograniczenia w zabawie, noclegach i poruszaniu się zawarte w wytycznych dla organizatorów turystyki dziecięcej ...

Condor w Locie? Niemiecka branża turystyczna odetchnęła z ulgą

Niemieccy touroperatorzy są zadowoleni z przejęcia Condora przez LOT, bo dzięki temu na rynku ...