Wizz Air otwiera bazę we Lwowie

Fot. Wizz Air

Otwarcie swojej drugiej bazy na Ukrainie Wizz Air zapowiedział na 1 lipca. Umieści w niej jeden samolot i uruchomi siedem nowych połączeń z Ukrainy.

Wizz Air otwiera z początkiem lipca bazę we lwowskim porcie lotniczym im. Daniela Halickiego, o czym zawiadamia w komunikacie. Będzie to druga baza węgierskich tanich linii lotniczych na Ukrainie, po Kijowie-Żulanach. Przewoźnik umieści w niej airbusa A320.

Zapowiada też uruchomienie siedmiu nowych połączeń z tego kraju – ze Lwowa do Billund, Lizbony (od 1 lipca, dwa razy w tygodniu), Tallina (od 2 lipca, trzy razy w tygodniu), Hamburga i Szczecina (od 3 lipca, dwa razy w tygodniu), a także z Charkowa do Tallina (od 2 lipca, trzy razy w tygodniu) i Berlina (od 3 lipca, dwa razy w tygodniu). Bilety już są w sprzedaży.

– Z przyjemnością ogłaszamy rozwój naszej ukraińskiej siatki połączeń. To kolejny kamień milowy w historii Wizz Aira na Ukrainie. Ta inwestycja podkreśla nasze długoterminowe zaangażowanie w tym kraju – mówi dyrektor handlowy w Wizz Airze, George Michalopoulos, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Wizz Air zamyka bazy w Polsce

Przewoźnik wdrożył ostatnio szereg procedur sanitarnych, o których informuje w filmie zamieszczonym na YouTubie, takich jak obowiązek noszenia maseczek na pokładzie, rozdawanie podróżnym chusteczek dezynfekujących i rozsadzanie ich podczas lotów, jeśli współczynnik obłożenia na to pozwoli, kilkukrotne w ciągu dnia czyszczenie samolotu i nocna dezynfekcja.

Wizz Air apeluje też do pasażerów, by w miarę możliwości kupowali bilety i odprawiali się on-line, korzystali z punktów samodzielnego nadawania bagażu (self-service bag drop), zachowywali dystans przy wchodzeniu na pokład i płacili zbliżeniowo za zakupy na pokładzie.

ZOBACZ TAKŻE: Wizz Air trzyma gotówkę, a tnie zarobki i zatrudnienie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pięć państw europejskich ma szlaban na Izrael

Izrael rozszerzył listę krajów, z których nie chce w najbliższym czasie turystów. Na listę ...

PZOT: W biurach podróży jest lepiej niż podawaliśmy

8 tysięcy rezerwacji i 22 tysiące klientów odnalazł w swoich zasobach MerlinX. Wcześniej nie ...

TUI Deutschland kusi zniżkami

Do 250 euro zniżki na wybrane imprezy turystyczne – tak TUI Deutschland próbuje pobudzić ...

Znamy ceny LOT-u Do Domu

400 – 800 złotych za lot w granicach Europy i 1600 – 2400 złotych ...

Nieoficjalnie: Hotele otwarte na Walentynki

Najprawdopodobniej pod koniec tego tygodnia rząd ogłosi otwarcie hoteli – nieoficjalnie informuje RMF FM. ...

Klienci Rainbowa zażyczyli sobie więcej wygód

Dla rodzin – pięciogwiazdkowe hotele. Dla dzieci – więcej klubów z animacjami. Dla seniorów ...