Wizz Air otwiera bazę we Lwowie

Fot. Wizz Air

Otwarcie swojej drugiej bazy na Ukrainie Wizz Air zapowiedział na 1 lipca. Umieści w niej jeden samolot i uruchomi siedem nowych połączeń z Ukrainy.

Wizz Air otwiera z początkiem lipca bazę we lwowskim porcie lotniczym im. Daniela Halickiego, o czym zawiadamia w komunikacie. Będzie to druga baza węgierskich tanich linii lotniczych na Ukrainie, po Kijowie-Żulanach. Przewoźnik umieści w niej airbusa A320.

Zapowiada też uruchomienie siedmiu nowych połączeń z tego kraju – ze Lwowa do Billund, Lizbony (od 1 lipca, dwa razy w tygodniu), Tallina (od 2 lipca, trzy razy w tygodniu), Hamburga i Szczecina (od 3 lipca, dwa razy w tygodniu), a także z Charkowa do Tallina (od 2 lipca, trzy razy w tygodniu) i Berlina (od 3 lipca, dwa razy w tygodniu). Bilety już są w sprzedaży.

– Z przyjemnością ogłaszamy rozwój naszej ukraińskiej siatki połączeń. To kolejny kamień milowy w historii Wizz Aira na Ukrainie. Ta inwestycja podkreśla nasze długoterminowe zaangażowanie w tym kraju – mówi dyrektor handlowy w Wizz Airze, George Michalopoulos, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Wizz Air zamyka bazy w Polsce

Przewoźnik wdrożył ostatnio szereg procedur sanitarnych, o których informuje w filmie zamieszczonym na YouTubie, takich jak obowiązek noszenia maseczek na pokładzie, rozdawanie podróżnym chusteczek dezynfekujących i rozsadzanie ich podczas lotów, jeśli współczynnik obłożenia na to pozwoli, kilkukrotne w ciągu dnia czyszczenie samolotu i nocna dezynfekcja.

Wizz Air apeluje też do pasażerów, by w miarę możliwości kupowali bilety i odprawiali się on-line, korzystali z punktów samodzielnego nadawania bagażu (self-service bag drop), zachowywali dystans przy wchodzeniu na pokład i płacili zbliżeniowo za zakupy na pokładzie.

ZOBACZ TAKŻE: Wizz Air trzyma gotówkę, a tnie zarobki i zatrudnienie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Turystyce przydałby się pomysł rządu

Wzrost gospodarczy hamuje, a rząd nie ma pomysłu, jak ożywić inwestycje i konsumpcję. Zamiast ...

Forum Informacji Turystycznej ma nowy (stary) zarząd

Przez kolejną, dwuletnią kadencję Forum Informacji Turystycznej nadal kierował będzie dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji ...

Kair chce się pochwalić dziedzictwem osmańskim

Historyczna dzielnica Kairu Bab al-Azab, w której znajduje się średniowieczna cytadela i pozostałości po ...

TT Warsaw: Przez targi do serc polskich turystów

Rośnie ruch turystyczny z Polski, trudno więc, żeby nie było nas w Warszawie – ...

Enter Air wypłaci po 70 groszy dywidendy na akcję

Zarząd czarterowej linii lotniczej Enter Air rekomenduje wypłacenie akcjonariuszom dywidendy w wysokości 12,3 mln ...

Turystyka w Polsce Wschodniej na kreskę

Trzy umowy na łączną kwotę 30 milionów złotych podpisał Bank Gospodarstwa Krajowego z pośrednikami ...