LOT wystartuje z Warszawy do Dublina

Fot. materiały prasowe

Od 23 sierpnia polski przewoźnik będzie regularnie latał na trasie Warszawa – Dublin.

Rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina odbywać się będą od 23 sierpnia cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, popołudniami, a obsługiwać je będą boeingi 737-800 – informuje LOT w komunikacie.

Obecnie w samym Dublinie mieszka ponad 50 tysięcy osób polskiego pochodzenia. W ubiegłym roku liczba podróżujących między Polską a Dublinem sięgnęła 850 tysięcy. LOT przypomina, że w czasie operacji #LOTdoDomu zapotrzebowanie na rejsy repatriacyjne z Dublina też było duże – w ciągu trzech tygodni przewoźnik poleciał po pasażerów 25 razy. LOT dostrzega w tym połączeniu także potencjał biznesowy – w stolicy Irlandii swoje biura mają znane firmy technologiczne, takie jak Google, Apple, Facebook, Microsoft, eBay i Paypal, a także między innymi koncerny farmaceutyczne.

CZYTAJ TEŻ: LOT znów będzie latał do Azji i Kanady

– Bezpośrednie połączenie lotnicze z Dublinem to ważny punkt w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u. Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu – mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie. – Jesteśmy przekonani, że z czasem z bezpośrednich lotów na wyspę chętnie skorzystają również pasażerowie z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje.

LOT stopniowo przywraca do siatki regularne połączenia europejskie. Od 15 lipca można podróżować do Londynu, Berlina, Pragi, Kijowa, Frankfurtu, Hamburga, Mediolanu, Genewy, Stambułu, Belgradu i Tallina. W sezonie letnim LOT oferuje w sumie ponad 70 kierunków podróży i ponad 130 połączeń.

W ramach akcji #LOTnaWakacje przewoźnik sprzedał dotąd ponad 200 tysięcy biletów na loty do ponad 30 popularnych miast w kilkunastu krajach Europy, między innymi w Hiszpanii, Chorwacji, Grecji i Bułgarii. Bezpośrednie połączenia oznaczone prefiksem LO 8XXX realizowane są z dziesięciu lotnisk krajowych – z Warszawy, Bydgoszczy, Lublina, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Poznania, Katowic i Rzeszowa.

ZOBACZ TAKŻE: LOT zadowolony ze startu rejsów wakacyjnych

LOT apeluje do pasażerów, by na bieżąco sprawdzali obostrzenia obowiązujące w kraju, do którego się udają. Regulacje zmieniają się dynamicznie, a osoby, które nie dopełnią wymaganych procedur, nie zostaną zabrane na pokład samolotu – ostrzega LOT. Aktualne informacje dotyczące zasad podróżowania dostępne są między innymi na stronie Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA i w serwisie reopen.europa.eu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dominik Borek pokieruje departamentem turystyki MRPiT

Dominik Borek został dyrektorem departamentu turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Od czerwca ...

Lauda uruchomi połączenie z Modlina do Wiednia

Lauda od marca 2020 roku zamierza latać spod Warszawy do Wiednia. Loty do stolicy ...

Sopot może skrócić zabawę w nocnych klubach

Sopocka policja wystąpiła do samorządu z wnioskiem o ograniczenie czasu działania lokali rozrywkowych do ...

Toruń wraca nad Wisłę

Na drewnianych łodziach na środku Wisły w Toruniu przedstawiciele 23 organizacji z województwa kujawsko-pomorskiego ...

Koronawirus – czy odwołując urlop, można liczyć na zwrot kosztów?

Odwołując wycieczkę, nie zawsze możemy liczyć na zwrot kosztów. Obawa przed wirusem nie jest ...

LOT uziemiony na dłużej, zwraca pieniądze

Przynajmniej do 26 kwietnia nie wystartują rejsowe połączenia LOT-u. Powodem jest pandemia. Wcześniej linia ...