Norwegian: Straciliśmy 90 procent pasażerów

Fot. Bloomberg

Linie lotnicze Norwegian Air Shuttle poinformowały, że w sierpniu tego roku odnotowały sięgający 91 procent spadek pasażerów w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku. Przewoźnik ubiega się o drugą rundę ratunkowego finansowania.

Tanie norweskie linie lotnicze poinformowały, że ponad sto samolotów nie odbywa żadnych lotów. Na razie lata zaledwie 25-30 maszyn – informuje Reuters.

W sierpniu Norwegian przewiózł łącznie 313,3 tysięcy pasażerów. W sierpniu 2019 roku było ich 3,5 miliona. Średnio jedynie 61 procent miejsc w samolotach było zajętych, podczas gdy rok wcześniej wskaźnik ten kształtował się na poziomie 90 procent.

W maju grupa wierzycieli i kredytodawców przejęła kontrolę nad Norwegianem w ramach finansowania ratunkowego. To pozwoliło otrzymać rządowe gwarancje na pożyczkę w kwocie 3 miliardów koron norweskich (336 milionów dolarów) i uniknąć bankructwa linii lotniczej.

CZYTAJ TEŻ: Norwegian uratowany przed bankructwem

Pieniędzy z pierwszej transzy pomocy starczy do kwietnia 2021 roku. Norwegian ma nadzieję na uzyskanie drugiej transzy pomocowej. Prowadzi również rozmowy z rządem Norwegii w sprawie dodatkowego wsparcia.

Z powodu wstrzymania działalności transatlantyckiej i ograniczonych tras europejskich znaczna część działalności Norwegiana koncentruje się obecnie na Norwegii, Szwecji i Danii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Autokary odbierają pasażerów kolei

Konkurencja w dalekobieżnych przewozach autobusowych wymusza spadek cen, lepszą ofertę i poprawę komfortu podróżowania. ...

Lufthansa: Mamy za mało samolotów, żeby rosnąć

Niemiecki przewoźnik osiągnął w 2017 roku trzeci raz z rzędu rekordowe wyniki. Musiał jednak ...

Lato z Sun & Funem w e-katalogu

Biuro podróży Sun & Fun Holidays udostępniło e-katalog z ponad 100 kluczowymi w jego ...

Sun Express nie poleci do Egiptu

Z powodu małego zainteresowania touroperatorów linia lotnicza Sun Express wycofuje z letniego rozkładu lotów ...

Niemcy w lipcu wybierali Turcję i Egipt

Turcja i Egipt to najczęściej wybierane przez Niemców lipcowe kierunki wakacyjne. W siódmym miesiącu ...

POT szuka pracowników do oddziału w Wieliczce

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje, że oddział zamiejscowy Polskiej Organizacji Turystycznej powstanie w Wieliczce. ...