Wizz Air będzie latał z Podkarpacia do Niderlandów

Fot. materiały prasowe

Loty na trasie Rzeszów – Eindhoven odbywać się będą dwa razy w tygodniu.

Wizz Air uruchomił dziś trasę z Rzeszowa do Eindhoven w Niderlandach, o czym zawiadamia w komunikacie. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty.

– Dla naszej spółki to przełomowe wydarzenie z kilku powodów – mówi prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak, cytowany w komunikacie. – Po pierwsze, rozpoczynamy współpracę z nowym przewoźnikiem, który mimo pandemii dynamicznie rozwija działalność. Po drugie, spełniamy oczekiwania mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich województw podróżujących do Niderlandów zarówno w celach zarobkowych, jak i turystycznych. Po trzecie, udało nam się doprowadzić do tego w skrajnie trudnym czasie dla naszej branży. Wierzę, że połączenie z Eindhoven to dopiero początek naszej współpracy z Wizz Airem i wkrótce będziemy mogli uruchomić kolejne kierunki z Rzeszowa – dodaje Hamryszczak.

CZYTAJ TEŻ: Wizz Air wznawia loty z Polski

– To historyczny moment w rozwoju naszego lotniska. Po 15 latach pojawia się u nas nowa, niskokosztowa linia lotnicza, której potencjał otwiera przed portem w Jasionce szansę na szybki powrót na ścieżkę wzrostu, gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Jestem przekonany, że połączenie z Niderlandami zwiększy zainteresowanie mieszkańców z tego kraju ofertą turystyczną Podkarpacia i pomoże rozwinąć nasze kontakty biznesowe – mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy planują przedłużenie pakietów pomocowych

Nie do końca roku, ale do 30 czerwca 2021 roku niemieccy przedsiębiorcy będą mogli ...

Polonus uruchamia całoroczną linię na Mazury

Pierwszy autobus Polonusa z Warszawy do Giżycka przez Łomżę, Ruciane-Nida i Mikołajki wyruszy w ...

Egipt – darmowe wizy przedłużone do kwietnia

Turyści podróżujący do egipskich kurortów nad Morzem Czerwonym oraz do Luksoru i Asuanu do ...

PIT wzywa do objęcia ochroną klientów linii lotniczych

Organizacja skupiająca europejskich touroperatorów ECTAA postuluje wprowadzenie zabezpieczeń dla klientów od upadłości linii lotniczych. ...

Andryszak: Mamy za mało nowych klientów

Prezes TUI Deutschland Marek Andryszak przez trzy dni wcielał się w rolę sprzedawcy w ...

Betlej: Trwa słaba passa touroperatorów

Sprzedaż w biurach podróży jest o około 25 procent mniejsza niż rok temu. Przy ...