Emirates przetestują covidowy paszport

Fot. materiały prasowe

Emirates są jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, które wypróbują IATA Travel Pass – cyfrowe narzędzie do aktualizacji informacji na temat covidu-19.

IATA Travel Pass to aplikacja mobilna, która ma ułatwić pasażerom planowanie podróży zgodnie z wymogami dotyczącymi testów i szczepień przeciwko covidovi-19 – wyjaśnia biuro prasowe Emirates w komunikacie. Z jej pomocą pasażerowie Emirates będą mogli sprawdzić, czy ich test lub szczepienie spełniają wymogi obowiązujące w miejscu, do którego się udają, a także udostępniać świadectwa badań i szczepień władzom i liniom lotniczym. Nowa aplikacja pozwoli również cyfrowo i bezproblemowo zarządzać dokumentami potrzebnymi podczas podróży – czytamy w komunikacie.

Przed pełnym wdrożeniem narzędzia Emirates już w kwietniu w Dubaju będą potwierdzały za jego pomocą testy PCR. Pasażerowie Emirates podróżujący z Dubaju będą mogli udostępniać status swojego testu bezpośrednio linii lotniczej  jeszcze przed dotarciem na lotnisko, a aplikacja automatycznie uzupełni dane dotyczące odprawy.

CZYTAJ TEŻ: Cyfrowy paszport szczepień ma pomóc przywrócić podróże

– Podróże międzynarodowe są bezpieczne, jednak w związku z globalną pandemią obowiązują nowe protokoły i wymagania dotyczące przemieszczania się. Pracowaliśmy z IATA nad innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwi podróżowanie w taki sposób, że informacje wymagane przez kraje i ich rządy będą w bezpieczny sposób przesyłane cyfrowo do systemów lotniczych. Zapewni ono lepszą obsługę klienta i wygodę podróżnych  – mówi dyrektor operacyjny Emirates Adel Al Redha, cytowany w komunikacie.

– Dzięki szerokiej bazie klientów i globalnej siatce połączeń Emirates jako partner wniesie nieoceniony wkład w ulepszenie programu Travel Pass. To pierwszy krok do uczynienia podróży międzynarodowych w czasie pandemii tak wygodnymi, jak to tylko możliwe. Dzięki narzędziu podróżni mają pewność, że spełniają wszystkie wymagania danego kraju dotyczące covidu-19. Wraz z ponownym otwarciem granic przepustka IATA Travel Pass będzie dalej ulepszana. Klienci Emirates będą jednymi z pierwszych, którzy będą korzystać z tych usług – dodaje wiceprezes Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA, odpowiedzialny za porty lotnicze, ruch pasażerski, cargo i bezpieczeństwo, Nick Careen.

ZOBACZ TAKŻE: Linie lotnicze Emirates szczepią swoich pracowników

Zintegrowany rejestr w aplikacji IATA Travel Pass umożliwi pasażerom znalezienie dokładnych informacji o wymaganiach dotyczących podróży i wjazdu do wszystkich miejsc. Znajdzie się tam także spis ośrodków badań i centrów szczepień, co ułatwi znalezienie w miejscu wylotu placówek, które spełniają normy dotyczące badań i szczepień w miejscu docelowym.

Platforma umożliwi również autoryzowanym laboratoriom i ośrodkom badawczym bezpieczne przesyłanie pasażerom wyników testów lub świadectw szczepień. Rejestr globalny, zarządzany przez IATA, będzie dbał o bezpieczny przepływ informacji między zainteresowanymi stronami, co zapewni bezproblemową obsługę pasażerów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Katowice Airport – padł rekord w przewozach czarterowych

Ponad 2 miliony pasażerów samolotów wyczarterowanych przez biura podróży obsłużyło w ubiegłym roku lotnisko ...

Polski Bon Turystyczny uchwalony – po 500 złotych dla 6,5 miliona dzieci

Sejm zakończył pracę nad, zgłoszoną w trakcie kampanii wyborczej przez prezydenta Andrzeja Dudę, ustawą ...

Miasta coraz bardziej zależne od turystów

Cancun, Marakesz, Makau, Orlando i Antalya to miasta, których gospodarka w największym zakresie jest ...

W biurach podróży: Mniejsza sprzedaż, większe ceny

O 11,6 procent spadła w stosunku do sytuacji sprzed roku sprzedaż wycieczek lotniczych w ...

Chorwaci: Polak wyda mało, ale naprawi klimatyzator

Chorwaccy gestorzy bazy noclegowej chcieliby pozyskać więcej polskich turystów. Gości z Polski oceniają przeważnie ...

Francuzi i Brytyjczycy podbili statystyki Grecji

21,8 miliona przyjazdów turystycznych naliczył od stycznia do sierpnia Grecki Bank Centralny. Goście nie ...