LOT w marcu wraca na trasę do Sri Lanki

Do rozkładu lotów wróci Sri Lanka. Fot. Bloomberg

LOT ogłosił, że „dostosowuje siatkę połączeń do popytu i sytuacji epidemicznej”. To oznacza na lato więcej kierunków wakacyjnych i przywrócenie połączenia ze Sir Lanką, ale też wstrzymanie wielu kierunków.

Przewoźnik ogłosił, zmiany dotyczące sezonu letniego, który w lotnictwie zacznie się pod koniec marca i potrwa do końca października.

„W nadchodzącym sezonie letnim LOT zwiększa dostępność połączeń wakacyjnych i dostosowuje do popytu i sytuacji epidemicznej kształt siatki regularnej” – czytamy w komunikacie. Przewoźnik przypomina, że jeszcze pod koniec zeszłego roku zapowiedział uruchomienie popularnych rejsów z z akcji #LOTnaWakacje, w tym m.in. do Chorwacji, na wyspy greckie, Maltę i Majorkę, a także do nowego miasta – Palermo.

ZOBACZ TEŻ: LOT ogranicza na zimę kierunki. Za mały popyt

Teraz LOT dodaje, że powróci także na trasę sprzed pandemii – z Warszawy do Sri Lanki. Będzie tam latał raz w tygodniu od 29 marca.

Jak czytamy w komunikacie, LOT widzi zwiększone zainteresowanie pasażerów i biur podroży kierunkami wakacyjnymi. – To potwierdza nasze przewidywania, że ruch turystyczny będzie odbudowywał się najszybciej. Pracujemy nad tym, aby w kolejnych tygodniach ogłosić i uruchomić kolejne połączenia o charakterze wypoczynkowym. Finalny kształt siatki połączeń w sezonie letnim będzie jednak zależał również od sytuacji epidemicznej w poszczególnych krajach – mówi cytowany w komunikacie rzecznik LOT Krzysztof Moczulski.

Jednocześnie linia lotnicza informuje, że odkłada na później plany uruchomienia całkiem nowych połączeń – do San Francisco i Waszyngtonu, a także wznowienie rejsów do Singapuru.

Podobnie firma przełożyła uruchomienie nowych rejsów z Budapesztu i przywrócenie tych ze stolicy Węgier do Nowego Jorku.

W sezonie letnim nie będzie też połączeń z Warszawy do Charkowa, Kaliningradu, Kowna, Norymbergi, Połągi, Zaporoża i z Krakowa do Bukaresztu i Wrocławia do Budapesztu. Jak zauważa portal pasazer.com, niektóre inne rejsy zmieniły charakter na wakacyjny i w tym czasie będą realizowane jako połączenia czarterowe. Dotyczy to na przykład lotów z Warszawy do Dubrownika i Podgoricy.

Spółka podaje, że w wyniku pandemii uzupełniła tradycyjnie realizowane przewozy w modelu hubowym dodatkowymi połączeniami o charakterze point-to-point. – W czasie kryzysu koncentrujemy się na kierunkach, gdzie popyt jest największy, a sytuacja epidemiczna i regulacyjna względnie stabilna – wyjaśnia Moczulski.

LOT zastrzega, że może jeszcze zmieniać rozkład lotów, zarówno dodając jak i zawieszając kierunki, reagując na popyt i warunki zewnętrzne. Pasażerowie z wyprzedzeniem mają być informowani o wszelkich zmianach. Z kolei podróżnym odwołanych rejsów, spółka oferuje między innymi wybór nowej daty lotu, zamianę wartości biletu na voucher, a także zgłoszenie wniosku o zwrot.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Piotr Henicz: Chcemy pomóc w odmrażaniu turystyki

Wchodzimy w etap odmrażania gospodarki, ale turystyka nie jest w tym procesie brana pod ...

Klientów TUI obsłuży sztuczna inteligencja

Na pytania klientów TUI o godziny wizyty rezydentów w hotelu i przejazdu na lotnisko ...

Nowy rekord wrocławskiego lotniska

W 2016 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył 2,4 miliona ludzi, czyli o 100 tysięcy ...

Emirates – bilet ważny dwa lata

W związku z pandemią linie lotnicze z Dubaju złagodziły procedury zmiany rezerwacji i politykę ...

Wirtualna Polska wchodzi do e-podróżnika.pl

Wirtualna Polska poinformowała, że stała się mniejszościowym udziałowcem spółki Teroplan S.A., właściciela serwisu e-podróżnik.pl. ...

Booking.com wie, jaka będzie turystyka za rok

Jeszcze więcej technologii i chęci do podróżowania oraz powroty do miejsc znanych z dzieciństwa ...