Z Wrocławia loty do czterech nowych miejsc

Fot. materiały prasowe

Sardynia, Chorwacja, Zaporoże i Oslo – te kierunki doda do swojej tegorocznej siatki połączeń wrocławskie lotnisko.

– Mamy zarówno kierunki południowe, wschodnie jak i północne – mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosław Sztucki, cytowany w komunikacie firmy. – Należy również zauważyć, że połączenie z kolejnym dużym europejskim hubem, czyli Oslo Gardermoen, które jest świetnym portem przesiadkowym, jeszcze bardziej ułatwi podróżowanie z Wrocławia na inne kontynenty.

CZYTAJ TEŻ: Bardzo dobry rok lotniska we Wrocławiu

Pierwszym nowym kierunkiem uruchomionym w letnim rozkładzie lotów będzie Zaporoże, miasto w południowo-wschodniej części Ukrainy, położone nad Dnieprem. Pasażerowie wsiądą do samolotów Wizz Aira 29 marca, a loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele.

Dzień później odleci pierwszy samolot na główne lotnisko Oslo, Gardermoen. Rejsy dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, realizować będzie nowy przewoźnik – Norwegian, jedna z dziesięciu największych linii lotniczych w Europie.

Ryanair rozpocznie 3 kwietnia loty z Wrocławia na Sardynię. Samoloty będą latać do Cagliarii, stolicy wyspy, w poniedziałki i piątki. Z kolei od 1 maja, w poniedziałki i w piątki, z Wrocławia mają odlatywać samoloty tego przewoźnika do Zadaru, w Chorwacji.

W 2019 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 3,548 miliona podróżnych, czyli o 6 procent więcej niż rok wcześniej. Oznacza to, że lotnisko pobiło swój zeszłoroczny rekord o prawie 200 tysięcy pasażerów.

Już 1 lutego Wizz Air uruchomi połączenie na południe Włoch, do Bari, stolicy Apulii. Nie jest to nowy kierunek, ale po przerwie zimowej przewoźnik postanowił przyspieszyć jego ponowne uruchomienie ze względu na duże zainteresowanie klientów. Samoloty z Wrocławia będą latać dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty.

Mogą Ci się również spodobać

Egipcjanin z największą siecią biur agencyjnych w Niemczech

Samih Sawiris, właściciel wiosek wakacyjnych, 33 hoteli i współwłaściciel niemieckiego biura podróży FTI przejął ...

Antalya liczy, że sezon potrwa do końca roku

W pierwszej połowie września do Antalyi przyleciało 225 tysięcy Rosjan, a z analizy stanu ...

12 zabitych w wyniku upadku drzewa na Maderze

12 osób zginęło, a 52 zostały ranne we wtorek na Maderze, gdy drzewo upadło ...

Francja w poniedziałek zniesie kontrole graniczne

Kontrole na granicach z państwami Unii Europejskiej zostaną zniesione 15 czerwca – poinformowały w ...

Urlopowicze czekają na bony

Większość planujących letnie wyjazdy wstrzymuje się z rezerwacjami, czekając na bony wakacyjne – wynika ...

Polski start-up rozkręca akcję „Polska za pół ceny”

Polski start-up SocialTravel pośredniczący w sprzedaży wycieczek i atrakcji udostępnił swoją platformę przedsiębiorcom turystycznym, ...