Z Wrocławia loty do czterech nowych miejsc

Fot. materiały prasowe

Sardynia, Chorwacja, Zaporoże i Oslo – te kierunki doda do swojej tegorocznej siatki połączeń wrocławskie lotnisko.

– Mamy zarówno kierunki południowe, wschodnie jak i północne – mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosław Sztucki, cytowany w komunikacie firmy. – Należy również zauważyć, że połączenie z kolejnym dużym europejskim hubem, czyli Oslo Gardermoen, które jest świetnym portem przesiadkowym, jeszcze bardziej ułatwi podróżowanie z Wrocławia na inne kontynenty.

CZYTAJ TEŻ: Bardzo dobry rok lotniska we Wrocławiu

Pierwszym nowym kierunkiem uruchomionym w letnim rozkładzie lotów będzie Zaporoże, miasto w południowo-wschodniej części Ukrainy, położone nad Dnieprem. Pasażerowie wsiądą do samolotów Wizz Aira 29 marca, a loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele.

Dzień później odleci pierwszy samolot na główne lotnisko Oslo, Gardermoen. Rejsy dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, realizować będzie nowy przewoźnik – Norwegian, jedna z dziesięciu największych linii lotniczych w Europie.

Ryanair rozpocznie 3 kwietnia loty z Wrocławia na Sardynię. Samoloty będą latać do Cagliarii, stolicy wyspy, w poniedziałki i piątki. Z kolei od 1 maja, w poniedziałki i w piątki, z Wrocławia mają odlatywać samoloty tego przewoźnika do Zadaru, w Chorwacji.

W 2019 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 3,548 miliona podróżnych, czyli o 6 procent więcej niż rok wcześniej. Oznacza to, że lotnisko pobiło swój zeszłoroczny rekord o prawie 200 tysięcy pasażerów.

Już 1 lutego Wizz Air uruchomi połączenie na południe Włoch, do Bari, stolicy Apulii. Nie jest to nowy kierunek, ale po przerwie zimowej przewoźnik postanowił przyspieszyć jego ponowne uruchomienie ze względu na duże zainteresowanie klientów. Samoloty z Wrocławia będą latać dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty.

Mogą Ci się również spodobać

Więzienie za fałszywe recenzje

9 miesięcy więzienia i 8 tysięcy euro grzywny to kara nałożona przez włoski sąd ...

Meksyk coraz popularniejszy wśród turystów

W rankingu najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie prowadzonym przez Światową Organizację Turystyczną Meksyk znalazł ...

Pierwszy Polak we władzach HOTREC

Pierwszy raz do władz międzynarodowej organizacji hotelarzy wszedł przedstawiciel polskiej branży, wiceprezes IGHP Julian ...

Polacy na szóstym miejscu w Izraelu

Szóste miejsce pod względem liczby turystów odwiedzających Izrael przypadło w zeszłym roku Polsce. – ...

Testy wracają na granice z Litwą

Litwa przywróciła od dzisiaj konieczność okazania przez podróżnych negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Obowiązek ...

Artur Krysztofiak nowym dyrektorem biura WOT

Na stanowisku dyrektora biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Artur Krysztofiak zastąpił Ewę Przydrożny, która po ...