Kraków Airport – w kwietniu 52 pasażerów

Fot. materiały prasowe

W kwietniu liczba pasażerów na krakowskim lotnisku spadła w porównaniu z zeszłym rokiem o prawie 100 procent i wyniosła 52. To najgorszy wynik w historii małopolskiego portu lotniczego.

W kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 52 pasażerów, prawie o 100 procent mniej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej – podaje Kraków Airport w komunikacie. Od początku roku lotnisko obsłużyło łącznie 1,5 miliona pasażerów, o 773 tysiące mniej niż w tym samym okresie minionego roku.

Terminal pasażerski jest zamknięty, ale wciąż odbywają się loty „w służbie obrony Rzeczpospolitej oraz ratujące ludzkie zdrowie i życie”. Jeden z nielicznych rejsów pasażerskich wystartował 30 kwietnia – 25 pasażerów odleciało wówczas do Norwegii samolotem linii Widerøe w ramach lotu repatriacyjnego.

CZYTAJ TEŻ: Kraków Airport: Marzec na dużym minusie

– Od wielu lat na początku każdego miesiąca prezentowaliśmy statystyki i wydarzenia krakowskiego lotniska. Nikt w najczarniejszych scenariuszach nie spodziewał się, że przyjdzie taki dzień, gdy terminal zostanie zamknięty, loty pasażerskie wstrzymane, a statystyki będą najniższe w historii – mówi prezes Krakowa Airport Radosław Włoszek, cytowany w komunikacie.

Jak dodaje, lotnisko przygotowuje się obecnie do wznowienia ruchu pasażerskiego zgodnie z nowymi wymogami sanitarnymi. Po jego otwarciu pasażerowie będą musieli zachowywać dystans i nosić maseczki. W terminalu pojawią się kamery termowizyjne do mierzenia temperatury i środki dezynfekujące, a także biometryczne bramki do samodzielnej odprawy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Podatek od wycieraczek i serwetek w Modenie

Podatek od wycieraczek, a także od serwetek w barach wprowadzono w Modenie na północy ...

Na lotnisku w Rzeszowie stanie Holiday Inn

Będzie miał 120 pokojów i będzie kosztować 34 miliony złotych – rusza budowa hotelu ...

Wszystkie smaki Dubaju

MATERIAŁ PARTNERA Lokalne kulinaria są jedną z atrakcji Dubaju, w którym tradycyjna kuchnia sąsiaduje ...

Znów można latać po Europie. Dokąd polecimy z Polski?

Kraje Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (Szwajcaria, Islandia, Norwegia i Lichtenstein) to kierunki, do ...

Słowacy zdejmują maseczki i jadą za granicę

Słowacja w środę ponownie otworzy centra handlowe, teatry i kina – zapowiedział premier Igor ...

Jerozolima – mniej turystów na Boże Narodzenie

Mniej zagranicznych turystów przyjedzie w tym roku na święta Bożego Narodzenia do Jerozolimy i ...