Kraków Airport – w kwietniu 52 pasażerów

Fot. materiały prasowe

W kwietniu liczba pasażerów na krakowskim lotnisku spadła w porównaniu z zeszłym rokiem o prawie 100 procent i wyniosła 52. To najgorszy wynik w historii małopolskiego portu lotniczego.

W kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 52 pasażerów, prawie o 100 procent mniej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej – podaje Kraków Airport w komunikacie. Od początku roku lotnisko obsłużyło łącznie 1,5 miliona pasażerów, o 773 tysiące mniej niż w tym samym okresie minionego roku.

Terminal pasażerski jest zamknięty, ale wciąż odbywają się loty „w służbie obrony Rzeczpospolitej oraz ratujące ludzkie zdrowie i życie”. Jeden z nielicznych rejsów pasażerskich wystartował 30 kwietnia – 25 pasażerów odleciało wówczas do Norwegii samolotem linii Widerøe w ramach lotu repatriacyjnego.

CZYTAJ TEŻ: Kraków Airport: Marzec na dużym minusie

– Od wielu lat na początku każdego miesiąca prezentowaliśmy statystyki i wydarzenia krakowskiego lotniska. Nikt w najczarniejszych scenariuszach nie spodziewał się, że przyjdzie taki dzień, gdy terminal zostanie zamknięty, loty pasażerskie wstrzymane, a statystyki będą najniższe w historii – mówi prezes Krakowa Airport Radosław Włoszek, cytowany w komunikacie.

Jak dodaje, lotnisko przygotowuje się obecnie do wznowienia ruchu pasażerskiego zgodnie z nowymi wymogami sanitarnymi. Po jego otwarciu pasażerowie będą musieli zachowywać dystans i nosić maseczki. W terminalu pojawią się kamery termowizyjne do mierzenia temperatury i środki dezynfekujące, a także biometryczne bramki do samodzielnej odprawy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ambasadorowie wracają do Tanzanii i Senegalu

Sejmowa komisja spraw zagranicznych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała kandydatów na ambasadorów w Tanzanii i Senegalu. ...

Polacy chcą wypoczywać w domkach na uboczu

Zniesienie od 4 maja zakazu działalności dla obiektów noclegowych spotkało się z szybką reakcją ...

Interferie chcą zarobić na turystyce medycznej

Więcej turystów z zagranicy szukających niedrogich usług medycznych i uzdrowiskowych i rosnąca grupa krajowych ...

Wiedeńskie Muzeum Świata znów otwarte dla gości

Po trzech latach przebudowy i renowacji, przy wiedeńskim Heldenplatz, ponownie otwarto Muzeum Świata (Weltmuseum) ...

Rainbow daje rabat klientom Net Holiday

Każdy kto kupił wyjazd na lato w biurze podróży Net Holiday dostanie specjalną zniżkę ...

Booking.com woli zarabiać na marży niż na prowizji

Booking.com nie chce już jedynie pośredniczyć w wynajmowaniu noclegów na zasadach agencyjnych. Zamiast brać ...