Wizz Air poleci z Wrocławia na Cypr

Fot. materiały prasowe

Larnaka to pierwsza nowość sezonu letniego, którą ogłosiło wrocławskie lotnisko. Do cypryjskiego kurortu zawiezie turystów Wizz Air.

W letnim rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław pojawiło się połączenie do Larnaki na Cyprze – informuje lotnisko w komunikacie. Obsługiwać je będzie dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki – Wizz Air. Pierwszy lot odbędzie się 10 lipca.

Po przerwie wymuszonej przez pandemię wrocławskie lotnisko przygotowuje się do wznowienia połączeń pasażerskich. Najpierw ruszą loty krajowe – 1 czerwca LOT zacznie latać dwa razy dziennie do Warszawy.

CZYTAJ TEŻ: Wrocław – pięć nowych kierunków czarterowych na lato

Na lotnisku obowiązywać będą nowe procedury obsługi pasażerów. Zgodnie z zaleceniami Urzędu Lotnictwa Cywilnego do terminalu będą mogły wejść tylko osoby z ważnymi biletami lub kartami pokładowymi albo udające się do biur linii lotniczych czy wypożyczalni samochodów. Z osobą towarzyszącą będzie mógł wejść jedynie pasażer, który wymaga opieki.

Lotnisko będzie bezdotykowo mierzyć pasażerom temperaturę. Zgodnie z nowymi przepisami podróżny z objawami covidu-19 nie zostanie wpuszczony do terminalu, a więc nie będzie mógł wejść na pokład samolotu.

W terminalu pasażerowie będą musieli zakrywać usta i nos, jeśli zapomną maseczki, będą mogli ją kupić przy wejściu na lotnisko. Na całym lotnisku obowiązywać będzie zasada dystansu społecznego, to jest zachowania minimum półtorametrowej odległości od innych.

W sklepach i restauracjach trzeba będzie dezynfekować ręce. Dozowniki z płynem pojawią się w widocznych miejscach między innymi przy wejściu, toaletach i za stanowiskami kontroli bezpieczeństwa, a także w hali przylotów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kłopoty Wow Air. Linia zmniejsza liczbę samolotów

Islandzkie tanie linie lotnicze Wow Air borykają się z problemami finansowymi, a sposobem na ...

Ryanair grozi Lufthansie

Prezes Michael O’Leary uważa wynajęcie przez Lufthansę od Air Berlin 40 samolotów z załogami ...

Brussels Airlines na sprzedaż?

Lufthansa może sprzedać belgijską linię albo ogłosić jej bankructwo — podał dziennik „La Libre” ...

Galerie handlowe z pasem startowym

Lotniska i dworce kolejowe coraz mocniej stawiają na działalność niezwiązaną z transportem. Wpływy z ...

Eholiday.pl w nowej odsłonie

Platforma do rezerwacji noclegów w Polsce eholiday.pl ma nową szatę graficzną. W nowej szacie ...

Niemcy – w wypadku autokaru zginęło 18 osób

Rzeczniczka policji potwierdziła, że z wraku spalonego autokaru wydobyto 18 ciał. Pojazd z 48 ...