Wizz Air poleci z Wrocławia na Cypr

Fot. materiały prasowe

Larnaka to pierwsza nowość sezonu letniego, którą ogłosiło wrocławskie lotnisko. Do cypryjskiego kurortu zawiezie turystów Wizz Air.

W letnim rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław pojawiło się połączenie do Larnaki na Cyprze – informuje lotnisko w komunikacie. Obsługiwać je będzie dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki – Wizz Air. Pierwszy lot odbędzie się 10 lipca.

Po przerwie wymuszonej przez pandemię wrocławskie lotnisko przygotowuje się do wznowienia połączeń pasażerskich. Najpierw ruszą loty krajowe – 1 czerwca LOT zacznie latać dwa razy dziennie do Warszawy.

CZYTAJ TEŻ: Wrocław – pięć nowych kierunków czarterowych na lato

Na lotnisku obowiązywać będą nowe procedury obsługi pasażerów. Zgodnie z zaleceniami Urzędu Lotnictwa Cywilnego do terminalu będą mogły wejść tylko osoby z ważnymi biletami lub kartami pokładowymi albo udające się do biur linii lotniczych czy wypożyczalni samochodów. Z osobą towarzyszącą będzie mógł wejść jedynie pasażer, który wymaga opieki.

Lotnisko będzie bezdotykowo mierzyć pasażerom temperaturę. Zgodnie z nowymi przepisami podróżny z objawami covidu-19 nie zostanie wpuszczony do terminalu, a więc nie będzie mógł wejść na pokład samolotu.

W terminalu pasażerowie będą musieli zakrywać usta i nos, jeśli zapomną maseczki, będą mogli ją kupić przy wejściu na lotnisko. Na całym lotnisku obowiązywać będzie zasada dystansu społecznego, to jest zachowania minimum półtorametrowej odległości od innych.

W sklepach i restauracjach trzeba będzie dezynfekować ręce. Dozowniki z płynem pojawią się w widocznych miejscach między innymi przy wejściu, toaletach i za stanowiskami kontroli bezpieczeństwa, a także w hali przylotów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koniec wojny cenowej na polskim niebie

Bilety lotnicze już nie tanieją. Średnia cena nie zmieniła się od 2016 roku – ...

Prima Holiday: Włączamy „stand by” i planujemy ostrożniej

– To, co nam najbardziej przeszkadza, to brak możliwości rozwoju. Nie po to robimy ...

Część turystów z Teneryfy może wracać do domu

Ograniczona opieka medyczna i „wyraźne przeciążenie” władz Wysp Kanaryjskich, to powód, dla którego niemieccy ...

IGHP ma dyrektora na Warmii i Mazurach

Mariusz Pawliczak, dyrektor Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim został dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa ...

Indonezja – zakaz lotów w rejonie wulkanu

Wszystkie loty w rejonie wulkanu Anak Krakatau są przekierowywane z powodu unoszącego się w ...

Orex nabiera (tureckiego) wiatru w żagle

Wraz z powrotem zainteresowania Polaków wyjazdami do Turcji na polskim rynku rośnie dynamicznie biuro ...