Ryanair dokłada do katowickiej siatki Trapani i Oslo-Gardermoen

Fot. Piotr Adamczyk

Sycylijskie Trapani i główne lotnisko Norwegii Oslo-Gardermoen to nowe połączenia Ryanaira z Katowic. Ich start przewoźnik zaplanował na początek lipca.

Pierwszy rejs na główne lotnisko stolicy Norwegii, Oslo-Gardermoen, zaplanowany został na 2 lipca. Loty na tej trasie odbywać się będą cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Dzień później, 3 lipca, przewoźnik zainauguruje nowe sezonowe połączenie do Trapani na Sycylii, które obsługiwać będzie dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty.

CZYTAJ TEŻ: Ryanair dokłada do letniego rozkładu cztery trasy z Polski

– Ryanair, ogłaszając dwie nowe trasy z Katowice Airport, potwierdził, że nadal stawia na swoją tutejszą bazę, która oficjalnie została otwarta w październiku 2019 roku i ze względu na pandemię koronawirusa nie zdążyła dobrze rozwinąć działalności – mówi, cytowany w komunikacie lotniska, Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które nim zarządza.

– Mam nadzieję, że już w tym półroczu sytuacja epidemiczna w Europie ustabilizuje się na tyle, że pyrzowicka baza Ryanaira w końcu zacznie funkcjonować na wysokich obrotach, szczególnie że oferta kierunków irlandzkiej linii z Katowice Airport jest dobrze rozwinięta i zróżnicowana – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Katowice Airport: Czartery trzymają się mocno

W najbliższych tygodniach Ryanair planuje reaktywować szereg połączeń z Pyrzowic, które zostały zawieszone z powodu trudnej sytuacji epidemicznej w Europie. Na przełomie marca i kwietnia powinny wrócić trasy do Dortmundu, Londynu-Stansted i Kijowa-Boryspola. Z początkiem maja irlandzki przewoźnik chciałby przywrócić regularne loty z Katowic do Aten, Birmingham, Bolonii, Dublina, Edynburga, Kolonii-Bonn, Katanii, Mediolanu-Bergamo, Manchesteru, Odessy i Pafos. W pierwszych dniach czerwca wystartuje połączenie do Alghero na Sardynii. W sezonie zimowym 2021/2022 do siatki połączeń pyrzowickiego lotniska mają wrócić Cork, Brindisi i Sandefjord-Torp.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zurych wraca do rozkładu lotów z Wrocławia

Z wrocławskiego lotniska samoloty znów polecą do Zurychu. Przewiduje to zimowy rozkład lotów. Połączenie ...

Sąd za alarm bombowy na lotnisku

Kara od pół roku do ośmiu lat więzienia grozi Marcinowi H., który w Nowy ...

Cypr: Polska w grupie czerwonej, konieczne dwa testy

Z początkiem marca na Cyprze wszedł w życie nowy system kategoryzacji państw, zgodnie z ...

Nadchodzi koniec wczesnych rezerwacji?

Wczesna rezerwacja odejdzie do lamusa, a wiele osób ograniczy podróżowanie, bo nie będzie ich ...

Booking.com zwolni kilkuset pracowników

Booking.com łączy dwa biura działające w Berlinie. Skutek? Prawie 350 osób, które miały umowy ...

Ryanair połączy Kraków z Turynem

Ryanair ogłosił, że połączy Kraków z Turynem. Loty mają odbywać się od listopada, dwa ...