Polska w obiektywie litewskich turystów

Post Image
Post Image

Zdjęcie plaży na Helu o zachodzie słońca zwyciężyło w konkursie Instytutu Polskiego w Wilnie na najładniejsze zdjęcie wakacyjne z Polski

Na konkurs „Wakacje w Polsce” turyści z Litwy wysłali 760 fotografii. Dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie  przyznaje, że nie spodziewał się tak dużego zainteresowania. – 760 zdjęć z Polski, praktycznie z każdego zakątka naszego kraju. To robi wrażenie. Byliśmy szczerze zaskoczeni – mówi.

Zdjęcia można było wysyłać przez całe lato, a we wrześniu na fanpage’u Instytutu Polskiego na Facebooku trwało głosowanie internautów. Zwyciężyło zdjęcie z największą liczbą polubień. Jego autorka Erika Avižieniene z Olity przysłała zdjęcie zrobione na Helu, przedstawiające majestatyczny wschód słońca.

– Polska bardzo mi się podoba – mówi zwyciężczyni. – Mieszkam niedaleko granicy, dlatego wyjazd na weekend czy na parę dni dokądkolwiek w Polsce nie jest dla mnie problemem.

Nagrodą główną był ufundowany przez Polską Organizację Turystyczną weekendowy pobyt dla dwóch osób w Gdańsku. Pozostali uczestnicy wyróżnionych prac dostali upominki.

Konkurs „Wakacje w Polsce” promował Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie, w którym można ciekawie i pożytecznie spędzić czas nawet podczas krótkiego pobytu. Jak zapewniają przedstawiciele Instytutu Polskiego w Wilnie, w przyszłym roku ponownie zorganizują konkurs.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turystyka powinna mieć tekę w Unii Europejskiej

Przedstawiciele 50 firm i organizacji turystycznych z Europy napisali list do przewodniczącej elekta Komisji ...

Egipscy hotelarze narzekają na koszty, chcą podnieść ceny

Przedstawiciele przedsiębiorców turystycznych z Egiptu proszą zagranicznych touroperatorów, by podnieśli ceny wyjazdów na sezon ...

Zbyt tanie oferty mogą nie spodobać się ubezpieczycielowi

Duże rabaty i promocje typu brak zaliczki przy rezerwacji są niebezpieczne dla firm i ...

Dziś możliwe opóźnienia na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina informuje o możliwych opóźnieniach w przylotach i odlotach. Powodem jest awaryjne lądowanie ...

Hotelarze z Kanarów chcą mieć swoją linię lotniczą

Po upadku Thomasa Cooka hotelarze z Wysp Kanaryjskich zaczęli pracować nad stworzeniem własnej linii ...

Świetne pierwsze półrocze turystyki w Grecji

O 19,1 procent wzrosła od stycznia do czerwca liczba turystów, którzy przyjechali w Grecji ...