World Travel Show: Cztery salony, stu podróżników

Materiały promocyjne

Ambasada Stanów Zjednoczonych zgodziła się być partnerem targów turystycznych World Travel Show a Martyna Wojciechowska ambasadorem imprezy

19 – 21 października w podwarszawskim Nadarzynie odbędą się trzecie międzynarodowe targi turystyczne World Travel Show, organizowane przez Ptak Warsaw Expo. Partnerem imprezy ma być ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, a ambasadorem wydarzenia – podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska.

Na Warsaw Travel Show mają się złożyć cztery „salony tematyczne”, poświęcone: turystyce krajowej, turystyce zagranicznej, karawaningowi (camper and caravan show) i turystyce jachtowej (Warszawskiego Salon Jachtowy) – wyjaśniała na konferencji promującej wydarzenie jego dyrektor Renata Nowel.

Przedstawiciele ambasady USA opowiadali podczas spotkania z dziennikarzami o programie „Work and Travel”, dzięki któremu co roku cztery tysiące studentów z Polski pracuje w lecie w Stanach Zjednoczonych i zwiedza ten kraj, a także o programie FLEX (Future Leaders Exchange Program), który daje możliwość uczenia się w USA.

Wystawcy zaprezentują 80 krajów i regionów z całego świata. Będą wśród nich przedstawiciele ambasad, regionów i miast, a także biur podróży, hoteli i przewoźników.

Znaczna część salonu turystyki zagranicznej zostanie poświęcona Afryce, a dokładnie Ghanie, Sudanowi, Seszelom, Kenii, Madagaskarowi, Zanzibarowi, Tanzanii i Rwandzie. – Na targach nie zabraknie prelekcji, tańców, będziemy mogli poznać kulturę różnych krajów – zaznacza Nowel.

Ważnym punktem wydarzenia będą spotkania z podróżnikami. Zaplanowano prelekcje ponad 100 z nich. Wśród nich znajdzie się Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski i himalaista, który jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach ze szczytu K2. Będzie też Aleksander Doby, który odbył trzy samotne wyprawy oceaniczne specjalnie skonstruowanym w tym celu kajakiem. – Ostatnia, z Ameryki Północnej do Europy, była najniebezpieczniejsza. Walczyłem ze sztormem o sile 10 stopni w skali Beauforta, z dziesięciometrowymi falami – opowiadał podróżnik na konferencji.

Gościem World Travel Show będzie też Wojciech Cejrowski i popularni youtuberzy, jak Kaja Kraska, podróżniczka i założycielka kanału Globstory czy Michał Pater z kanału Autostopem Na Koniec Świata, który niedawno wrócił z podróży po Stanach Zjednoczonych, a wcześniej zapędzał się w najdalsze zakątki rosyjskiej tajgi. – Na targach opowiem o cenie życia podróżnika. Wszystko ładnie wygląda z zewnątrz, ale koszty dalekich podróży, tego co wówczas poświęcamy, bywają ogromne – zapowiedział autostopowicz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tysiące Europejczyków czekają na powrót do domów

Prawie 80 tysięcy obywateli Unii Europejskiej, przebywających w różnych częściach świata, ma problem z ...

Jest umowa na Mercure’a w Szklarskiej Porębie

Accor podpisał z warszawską spółką Orkan Real Estate umowę franczyzy na prowadzenie hotelu Mercure ...

Premier Włoch obiecuje normalne wakacje

W tym roku pojedziemy na wakacje, nie spędzimy tego lata na balkonie – zapewnił ...

Wenecja nie wpuści dużych statków na lagunę

Duże wycieczkowce nie będą mogły przybijać do portu na Lagunie Weneckiej, ani przepływać kanałem ...

Santorini dusi się od nadmiaru turystów

Za duży tłok, za dużo śmieci, za mało wody – mówią mieszkańcy Santorini o ...

Krakowskie lotnisko z 20-procentowym wzrostem

W marcu krakowskie lotnisko obsłużyło prawie 434 tysiące pasażerów. To o 20 procent więcej ...