World Travel Show: Cztery salony, stu podróżników

Materiały promocyjne

Ambasada Stanów Zjednoczonych zgodziła się być partnerem targów turystycznych World Travel Show a Martyna Wojciechowska ambasadorem imprezy

19 – 21 października w podwarszawskim Nadarzynie odbędą się trzecie międzynarodowe targi turystyczne World Travel Show, organizowane przez Ptak Warsaw Expo. Partnerem imprezy ma być ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, a ambasadorem wydarzenia – podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska.

Na Warsaw Travel Show mają się złożyć cztery „salony tematyczne”, poświęcone: turystyce krajowej, turystyce zagranicznej, karawaningowi (camper and caravan show) i turystyce jachtowej (Warszawskiego Salon Jachtowy) – wyjaśniała na konferencji promującej wydarzenie jego dyrektor Renata Nowel.

Przedstawiciele ambasady USA opowiadali podczas spotkania z dziennikarzami o programie „Work and Travel”, dzięki któremu co roku cztery tysiące studentów z Polski pracuje w lecie w Stanach Zjednoczonych i zwiedza ten kraj, a także o programie FLEX (Future Leaders Exchange Program), który daje możliwość uczenia się w USA.

Wystawcy zaprezentują 80 krajów i regionów z całego świata. Będą wśród nich przedstawiciele ambasad, regionów i miast, a także biur podróży, hoteli i przewoźników.

Znaczna część salonu turystyki zagranicznej zostanie poświęcona Afryce, a dokładnie Ghanie, Sudanowi, Seszelom, Kenii, Madagaskarowi, Zanzibarowi, Tanzanii i Rwandzie. – Na targach nie zabraknie prelekcji, tańców, będziemy mogli poznać kulturę różnych krajów – zaznacza Nowel.

Ważnym punktem wydarzenia będą spotkania z podróżnikami. Zaplanowano prelekcje ponad 100 z nich. Wśród nich znajdzie się Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski i himalaista, który jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach ze szczytu K2. Będzie też Aleksander Doby, który odbył trzy samotne wyprawy oceaniczne specjalnie skonstruowanym w tym celu kajakiem. – Ostatnia, z Ameryki Północnej do Europy, była najniebezpieczniejsza. Walczyłem ze sztormem o sile 10 stopni w skali Beauforta, z dziesięciometrowymi falami – opowiadał podróżnik na konferencji.

Gościem World Travel Show będzie też Wojciech Cejrowski i popularni youtuberzy, jak Kaja Kraska, podróżniczka i założycielka kanału Globstory czy Michał Pater z kanału Autostopem Na Koniec Świata, który niedawno wrócił z podróży po Stanach Zjednoczonych, a wcześniej zapędzał się w najdalsze zakątki rosyjskiej tajgi. – Na targach opowiem o cenie życia podróżnika. Wszystko ładnie wygląda z zewnątrz, ale koszty dalekich podróży, tego co wówczas poświęcamy, bywają ogromne – zapowiedział autostopowicz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT poleci z Bydgoszczy do Kijowa

2 sierpnia LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Bydgoszczy do Kijowa. Nowe rejsy będzie wykonywać ...

Ukraina – polscy turyści w szpitalu z zatruciem

34 turystów, w tym 11 Polaków, przebywających w ośrodku wypoczynkowym w ukraińskich Karpatach, trafiło ...

Rainbow zmienił Fat Baby na Brasil

Agencja marketingowa Brasil będzie w najbliższym czasie przygotowywać kampanie reklamowe biura podróży Rainbow. Mają ...

Jukatan szykuje atrakcje za setki milionów dolarów

16 nowych projektów przedstawił meksykański Sekretariat do spraw Turystyki. Trzy z nich będą realizowane ...

Turcja będzie dopłacać do przelotów

Tureckie ministerstwo turystyki szykuje nowy program dopłat do lotów turystycznych. Chce mocniej wspierać touroperatorów ...

Thomas Cook zaciska pasa i szuka większych marż

Thomas Cook zamierza mocniej skupić się na lokowaniu gości w hotelach własnych, dynamicznym pakietowaniu ...