Kraków najlepszy na weekend w Europie

materiały prasowe

Kraków, czwarty raz z rzędu, zwyciężył w plebiscycie portalu turystycznego Zoover i został uznany za najlepszy cel weekendowych podróży po Europie

– Kraków to piękne miasto i zostało to znów docenione przez Holendrów – mówi Maaike Linssen, szefowa działu PR w portalu Zoover, cytowana w komunikacie prasowym Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). Nagroda przyznawana jest na podstawie 200 tysięcy opinii podróżujących zamieszczonych na portalu w 2016 roku.

Stolica Małopolski pokonała m.in. Londyn, Pragę, Barcelonę, Berlin i Rzym. – Bardzo cieszymy się z przyznanej nagrody – mówi Katarzyna Gądek, wicedyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa i wskazuje na wzrost średniej oceny Krakowa do 9,1 punktu w tegorocznym zestawieniu (w ubiegłym roku 8.9/10).

Liczba holenderskich turystów odwiedzających Kraków systematycznie wzrasta. – Jeszcze kilka lat temu nasze miasto dowiedziało ok. 30 tysięcy Holendrów, a obecnie zbliżamy się do 100 tysięcy rocznie – mówi Magdalena Osuch z Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Zoover to jeden z największych niezależnych turystycznych portali internetowych w Europie. Znajduje się w nim prawie 1,4 miliona niezależnych opinii dotyczących ponad 270 tysięcy różnych miejsc noclegowych (apartamentów, kempingów, hoteli, domów wakacyjnych, parków wakacyjnych i statków pasażerskich), kierunków, atrakcji turystycznych i plaż.

Maaike Linssen podkreśla, że strona nie jest w żaden sposób związana ze sprzedażą bezpośrednią, bo tego typu działalność mogłaby wpłynąć na obiektywność i neutralność opinii użytkowników.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe kobiece twarze w Zdrojowej Hotels

Monika Murawska została nowym zastępcą dyrektora pięciogwiazdkowego hotelu Marine i Ultra Marine, a Magdalena ...

Tarnogórskie zabytki z listy UNESCO już zwiedza więcej turystów

W zabytkach Tarnowskich Gór, które przed tygodniem zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ...

TUI zwolni w Niemczech 450 osób

Z pracą pożegnają się przede wszystkim osoby zatrudnione w centrali. Prezes TUI Deutschland Marek ...

TGV zmienia nazwę na InOui

Francuska kolej SNCF ogłosiła, że od lipca rozpocznie stopniową zmianę nazwy historycznej marki superszybkich ...

Sztorm na Bałtyku za co najmniej 50 milionów złotych

Na co najmniej 50 milionów złotych szacowane są wstępnie straty spowodowane przez ostatnie sztormy ...

Premier: Po majówce otwieramy hotele i obiekty noclegowe

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej otwarcie 4 maja hoteli i obiektów ...