Kraków najlepszy na weekend w Europie

materiały prasowe

Kraków, czwarty raz z rzędu, zwyciężył w plebiscycie portalu turystycznego Zoover i został uznany za najlepszy cel weekendowych podróży po Europie

– Kraków to piękne miasto i zostało to znów docenione przez Holendrów – mówi Maaike Linssen, szefowa działu PR w portalu Zoover, cytowana w komunikacie prasowym Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). Nagroda przyznawana jest na podstawie 200 tysięcy opinii podróżujących zamieszczonych na portalu w 2016 roku.

Stolica Małopolski pokonała m.in. Londyn, Pragę, Barcelonę, Berlin i Rzym. – Bardzo cieszymy się z przyznanej nagrody – mówi Katarzyna Gądek, wicedyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa i wskazuje na wzrost średniej oceny Krakowa do 9,1 punktu w tegorocznym zestawieniu (w ubiegłym roku 8.9/10).

Liczba holenderskich turystów odwiedzających Kraków systematycznie wzrasta. – Jeszcze kilka lat temu nasze miasto dowiedziało ok. 30 tysięcy Holendrów, a obecnie zbliżamy się do 100 tysięcy rocznie – mówi Magdalena Osuch z Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Zoover to jeden z największych niezależnych turystycznych portali internetowych w Europie. Znajduje się w nim prawie 1,4 miliona niezależnych opinii dotyczących ponad 270 tysięcy różnych miejsc noclegowych (apartamentów, kempingów, hoteli, domów wakacyjnych, parków wakacyjnych i statków pasażerskich), kierunków, atrakcji turystycznych i plaż.

Maaike Linssen podkreśla, że strona nie jest w żaden sposób związana ze sprzedażą bezpośrednią, bo tego typu działalność mogłaby wpłynąć na obiektywność i neutralność opinii użytkowników.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemieccy turyści na ITB: W Polsce byliśmy, Polskę lubimy

Na rodzinne wakacje nad morze, na zabiegi zdrowotne do uzdrowiska, na aktywny wypoczynek w ...

Debreczyn. Miasto na skraju puszty

Debreczyn jest drugim co do wielkości miastem Węgier – po Budapeszcie, od którego jest ...

Niemieccy touroperatorzy kuszą prowizją

Co najmniej 10 procent prowizji już od pierwszej rezerwacji to powód, dla którego agenci ...

Czy wysłanie turystów na wulkan to przestępstwo?

Nowozelandzka policja otworzy dochodzenie kryminalne w sprawie śmierci turystów, którzy zginęli w wyniku wybuchu ...

Turecka turystyka chce dogonić hiszpańską

Nie możemy polegać tylko na Niemcach i Rosjanach. Jeśli chcemy mieć więcej gości, musimy ...

Związkowcy w Locie podtrzymują groźbę podjęcia strajku

– Brak porozumienia ze związkami zawodowymi w kwestiach płacowych to porażka – ocenia prezes ...