Mazowsze pokazuje najlepsze produkty dla turystów

Materiały promocyjne

Festiwal kultury żydowskiej Warszawa Singera, Farma Iluzji, Młyn Gąsiorowo, Turniej Smaków na Zamku w Liwie i park rozrywki Julinek – to, zdaniem kapituły przy MROT, najlepsze produkty turystyczne Mazowsza

Produkty wyróżnione przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną otrzymają certyfikaty „Najlepszy Produkt Turystyczny województwa mazowieckiego”. Zostaną one wręczone 23 marca podczas konferencji inaugurującej kolejny etap rozwoju sieciowych produktów turystycznych Mazowsza.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

Festiwal prezentujący wspólną 1000-letnią historię Polaków i Żydów. Na wydarzenie składają się koncerty od muzyki klasycznej, synagogalnej, klezmerskiej, ludowej po awangardową muzykę współczesną, film, teatr, literatura, sztuki plastyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, spacery i duże imprezy plenerowe. Impreza daje też wyjątkową możliwość bezpośredniego udziału w wydarzeniach opisujących obrzędy religijne oraz żydowskie zwyczaje np. Shabat Shalom, żydowski jarmark, uroczystą Hawdalę, zwiedzanie synagogi, spotkanie i bezpośrednią rozmowę z rabinem. Festiwal z 13-letnią tradycją każdego roku przyciąga około 60 tys. widzów z Polski i z zagranicy. Miejsce: Plac Grzybowski, Warszawa. Termin: od 26 sierpnia do 3 września 2017 roku.

Farma Iluzji

Jedyny w Europie park rozrywki, którego tematem przewodnim jest iluzja. Farma gromadzi ponad 60 atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych: konstrukcje pozornie przeczące prawom fizyki, muzea iluzji i egipskie, unikatowa Kopalnia Złota, park doświadczeń, rezerwat smoków z ruchomymi figurami, kolejki, labirynty, park linowy, karuzele, place zabaw i plażę. Podczas wakacji organizowane są tu pokazy iluzji i odbywają się duże widowiska plenerowe. Park wyróżnia się wypoczynkowym charakterem – nie ma tu sztywno wytyczonych alejek, goście mogą rozłożyć koce i urządzić rodzinny piknik. Miejsce: Mościska koło Trojanowa (85 km od Warszawy). Czas otwarcia: od 22 kwietnia.

Młyn Gąsiorowo

Ośrodek to dawna zagroda młynarska rozbudowana i przystosowana do współczesnych potrzeb. Specjalizuje się w organizacji imprez firmowych, spotkań rodzinnych, szkoleń, konferencji, pikników integracyjnych. Organizuje także wycieczki szkolne jednodniowe, zielone szkoły, ferie, kolonie, wczasy dla mam z dziećmi i tradycyjne polskie wesela. W ośrodku kultywowana jest tradycja Mazowsza w zakresie kulinariów, obyczajów, obrzędowości, kultury i sztuki ludowej. W Gospodzie Gąsiorówka króluje tradycyjna kuchnia polska, potrawy i produkty regionalne w otoczeniu autentycznego wystroju. Zajęcia edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci i młodzieży realizowane przez cały rok, a imprezy plenerowe mogą zgromadzić nawet 3 tysiące uczestników. Miejsce: Gąsiorowo (68 km od Warszawy.

Park Rozrywki Julinek

Park znajduje się na terenie dawnej bazy cyrkowej w Julinku, w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego. Oferuje duży wybór atrakcji, m.in.: park linowy „Podniebny Cyrk”, w którym znajduje się 7 tras, w tym 2 trasy dla najmłodszych, minigolf z 18 torami cyrkowymi na powierzchni ok. 1000 metrów kwadratowych, krainę dmuchańców z 30-metrową zjeżdżalnią wodną i torem do skimboardingu, boiska sportowe, wypożyczalnię rowerów i kijów marszowych, strefę animacji dla najmłodszych i włoską restaurację. Park organizuje imprezy integracyjne, konferencje i szkolenia, urodziny i imprezy okolicznościowe, a w każdy weekend sezonu atrakcyjne rodzinne pikniki tematyczne np. cyrkowe, rycerskie, pirackie. Miejsce: Julinek (36 km od Warszawy).

Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie

Turniej odbywa się na podzamczu w Liwie, na historycznej granicy Mazowsza i Podlasia. Impreza ma na celu prezentację i kultywowanie bogatej tradycji kulinarnej regionów, przez które przebiega Szlak Wielki Gościniec Litewski – od Mazowsza i Podlasia, po Grodzieńszczyznę i Wileńszczyznę. Imprezę licznie odwiedzają rodziny z dziećmi, pasjonaci kuchni regionalnej, wczasowicze i turyści. Turniej ma charakter plenerowy, a wśród atrakcji są m.in. międzynarodowy konkurs kulinarny, spotkania pasjonatów kuchni, warsztaty kulinarne dla dzieci, prezentacje, degustacje, sprzedaż wyrobów kulinarnych. Dodatkową atrakcją są: Muzeum Zbrojownia Zamku w Liwie oraz możliwość skorzystania ze ścieżki rowerowej oraz spłynięcia kajakami rzeką Liwiec. Miejsce: Zamek w Liwie (74 km od Warszawy). Termin: 25 czerwca 2017 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe lotnisko BER, w końcu gotowe

31 października 2020 r. odbędzie się otwarcie nowego lotniska Berlin-Brandenburg imienia Willego Brandta (BER). ...

Słoweńskie narodowe linie lotnicze ogłaszają bankructwo

Słoweńska Adria Airways złożyła 30 września w sądzie rejonowym w Kranj wniosek o ogłoszenie ...

Na najmie krótkoterminowym można sporo zarobić, ale można też stracić. Biznes jest ryzykowny

Apartamenty na doby – żniwa już nie takie?

Czynsze za lokale wynajmowane na doby w wielu miejscach lecą na łeb na szyję. ...

Miliony dla szefów firm turystycznych

4,45 miliona dolarów zarobił w zeszłym roku prezes grupy hotelowej InterContinental w Europie Richard ...

POT: Certyfikat dobrych praktyk pomoże turystyce krajowej

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna certyfikowanie podmiotów turystycznych uczestniczących w programie Polski Bon Turystyczny. Jak ...

Lufthansa poleci z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu

Z początkiem czerwca Lufthansa wraca na trasy z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu – ...