Tour Salon rozpoczęty, nagrody rozdane

Filip Frydrykiewicz

Wystartowały Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017 w Poznaniu. Impreza potrwa do niedzieli.

Uczestniczy w niej, według organizatorów, około 300 wystawców z 22 krajów. Regionem partnerskim jest województwo lubelskie. Są też inne – Śląsk, Dolny Śląsk czy Wielkopolska.

To drugi Tour Salon, odbywający się w terminie lutowym. Wcześniej targi odbywały się w październiku, ale organizatorzy zdecydowali się przenieść je na początek roku i połączyć z innymi imprezami Międzynarodowych Targów Poznańskich, jak targi dla wędkarzy Rybomania, dla myśliwych Knieja i dla wodniaków Boatex.

Imprezie towarzyszą bezpłatne szkolenia dla branży turystycznej, prezentacje, degustacje, spotkania z podróżnikami, konkursy. Właściwa część ekspozycji to „Strefa pasji”, jest też „Strefa biznesu”. W tej drugiej można wziąć udział na przykład w warsztatach „Dlaczego twoje biuro podróży gubi klientów?”, „Psychologia marketingu sensoryczny w erze omnichannel commerce, czyli jak działa Twoje biuro podróży na styku świata realnego z wirtualnym” czy „Gdzie się podziali klienci, jeśli nie ma ich w Twoim biurze turystycznym?”.

Podczas otwarcia Tour Salonu wręczano nagrody w licznych branżowych konkursach w tym pierwszy raz w konkursie New Tech – New Travel. Zwycięzcą w kategorii „B2B” została firma Eventory za Platformę Eventory. Nagrodę w postaci: drona i vouchera na kampanię promocyjną w mediach elektronicznych POT i MTP odebrali Mateusz Kusznierewicz i Andrzej Targosz. Wyróżnienia kapituła przyznała też firmom QRtag za mobilny przewodnik turystyczny oraz Hotailor za platformę hotailor.com. W konkursie nagradzano również rozwiązania w kategorii B2C, której laureatem została firma CandyRent za platformę CandyRent. W tej kategorii kapituła przyznała jedno wyróżnienie – dla firmy SocialTravel.

Już szósty raz Izba Turystyki RP wręczała dyplomy Touroperatorom Roku, przyznane przez członków tej organizacji. Tym razem pierwsze miejsce ex aequo uzyskały biura podróży Itaka i Rainbow. Drugiego miejsca nie przyznano, za to trzecie przypadło biuru Grecos Holiday. Przyznano także nagrodę dla najlepszej firmy sprzedającej ofertę egzotyczną – został nią Logos Travel. Najlepsza w turystyce autokarowej okazała się natomiast firma Oscar.

Polska Izba Turystyki uhonorowała natomiast statuetką Globusa właścicielkę biura podróży obsługującego ruch turystyki przyjazdowej Weiss Travel Karolinę Gnussowską-Weiss. Gnussowska-Weiss działa już w branży 25 lat.

Mogą Ci się również spodobać

LOT ma już embraery na loty do Londynu

LOT odebrał w Brazylii dwa z czterech zamówionych embraerów 190. Samoloty są już w ...

AccorHotels kupił hotele Mövenpicka

AccorHotels ogłosił, że za 482 miliony euro kupił szwajcarską sieć hoteli Mövenpick Hotels & ...

38 pasażerów zakażonych wirusem w samolocie z Moskwy

W północno-zachodniej prowincji Chin, Shaanxi, stwierdzono w sobotę siedem nowych zakażeń koronawirusa – wszystkie ...

Egipt otwiera granice i znosi opłaty wizowe

1 lipca rząd Egiptu otworzy lotniska dla lotów międzynarodowych. Do końca sezonu letniego zwolni ...

Egipt łapie turystyczny oddech

Prawie trzykrotnie wzrosły w ostatnim kwartale roku rozliczeniowego przychody z turystyki w Egipcie – ...

Booking.com wie, jaka będzie turystyka za rok

Jeszcze więcej technologii i chęci do podróżowania oraz powroty do miejsc znanych z dzieciństwa ...