Tour Salon rozpoczęty, nagrody rozdane

Filip Frydrykiewicz

Wystartowały Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017 w Poznaniu. Impreza potrwa do niedzieli.

Uczestniczy w niej, według organizatorów, około 300 wystawców z 22 krajów. Regionem partnerskim jest województwo lubelskie. Są też inne – Śląsk, Dolny Śląsk czy Wielkopolska.

To drugi Tour Salon, odbywający się w terminie lutowym. Wcześniej targi odbywały się w październiku, ale organizatorzy zdecydowali się przenieść je na początek roku i połączyć z innymi imprezami Międzynarodowych Targów Poznańskich, jak targi dla wędkarzy Rybomania, dla myśliwych Knieja i dla wodniaków Boatex.

Imprezie towarzyszą bezpłatne szkolenia dla branży turystycznej, prezentacje, degustacje, spotkania z podróżnikami, konkursy. Właściwa część ekspozycji to „Strefa pasji”, jest też „Strefa biznesu”. W tej drugiej można wziąć udział na przykład w warsztatach „Dlaczego twoje biuro podróży gubi klientów?”, „Psychologia marketingu sensoryczny w erze omnichannel commerce, czyli jak działa Twoje biuro podróży na styku świata realnego z wirtualnym” czy „Gdzie się podziali klienci, jeśli nie ma ich w Twoim biurze turystycznym?”.

Podczas otwarcia Tour Salonu wręczano nagrody w licznych branżowych konkursach w tym pierwszy raz w konkursie New Tech – New Travel. Zwycięzcą w kategorii „B2B” została firma Eventory za Platformę Eventory. Nagrodę w postaci: drona i vouchera na kampanię promocyjną w mediach elektronicznych POT i MTP odebrali Mateusz Kusznierewicz i Andrzej Targosz. Wyróżnienia kapituła przyznała też firmom QRtag za mobilny przewodnik turystyczny oraz Hotailor za platformę hotailor.com. W konkursie nagradzano również rozwiązania w kategorii B2C, której laureatem została firma CandyRent za platformę CandyRent. W tej kategorii kapituła przyznała jedno wyróżnienie – dla firmy SocialTravel.

Już szósty raz Izba Turystyki RP wręczała dyplomy Touroperatorom Roku, przyznane przez członków tej organizacji. Tym razem pierwsze miejsce ex aequo uzyskały biura podróży Itaka i Rainbow. Drugiego miejsca nie przyznano, za to trzecie przypadło biuru Grecos Holiday. Przyznano także nagrodę dla najlepszej firmy sprzedającej ofertę egzotyczną – został nią Logos Travel. Najlepsza w turystyce autokarowej okazała się natomiast firma Oscar.

Polska Izba Turystyki uhonorowała natomiast statuetką Globusa właścicielkę biura podróży obsługującego ruch turystyki przyjazdowej Weiss Travel Karolinę Gnussowską-Weiss. Gnussowska-Weiss działa już w branży 25 lat.

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy dzielą się samochodami

Liczba ludzi korzystających z wypożyczalni miejskich samochodów w Niemczech wzrosła w ciągu roku o ...

Pierwszy Sure Hotel stanie w Poznaniu

Sieć Best Western podpisała umowę na otwarcie nowego obiektu w Polsce – Sure Hotel. ...

British Airways chce nowej oceny rozbudowy Heathrow

Brytyjska grupa lotnicza IAG, której przewodzi British Airways, zwróciła się do premiera Borisa Johnsona ...

Stacjonarni mają lepsze oferty niż internetowi

Niemal co piąta cena wycieczki zmienia się już w trakcie jej rezerwacji, a na ...

Centrum kontaktowe przyjmie reklamacje

Dyrektywa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych zwiększa obowiązki biur podróży związane z ...

Czy ustawa odstraszy turystów?

Nowa ustawa turystyczna nakłada na biura obowiązki informacyjne. Przy sprzedaży telefonicznej ich wypełnienie może ...